بهترین کادو بازنشستگی چیست؟ پس از سال‌ها کار کردن و تحمل استرس‌های محیط کار، روز بازنشستگی روزی است که ارزش جشن گرفتن و ساختن خاطرات خوب را دارد؛ بنابراین برای قدردانی از زحمات چندین ساله عزیزان خود، با تدارک یک جشن و دادن هدیه به آن‌ها، خوشحالشان کنید. برای یک فرد بازنشسته می‌توانید بر اساس جنسیت، سن، شغل و علایق او برای هدیه انتخاب کنید. اگر اطلاعاتی درباره شخصیت، سرگرمی‌ها و علایق فرد موردنظر داشته باشید، انتخاب هدیه برای شما بسیار آسان‌تر خواهد بود. در این میان، پیش از انتخاب هدیه روز بازنشستگی برای افرادی که آن‌ها را نمی‌شناسید، از طریق افراد نزدیک او اطلاعاتی درباره آن فرد کسب کنید تا بتوانید هدیه موردپسند او را برایش تهیه کنید.

بیشتر بخوانید:  بهترین هدیه برای کادر درمان

چگونه جشن بازنشستگی بگیریم؟

اگر می‌خواهید درکنار کادو بازنشستگی جشنی که برگزار می‌کنید، برای عزیزانتان خاطره‌انگیز و همیشه یادآور روزی بی‌نظیر باشد، بهتر است از قبل برنامه‌ریزی کنید و نکاتی را در نظر بگیرید:

۱) لیست مهمانان را بنویسید

اگر می‌خواهید مهمانی کوچک خانوادگی ترتیب دهید مهمانان تقریباً مشخص هستند، ولی اگر قصد برگزاری مهمانی بزرگ‌تری دارید، بهتر است از خود فرد نام دوستانی را که در نظر دارد دعوتشان کند بپرسید تا بتوانید مهمانی لذت‌بخش او را برگزار کنید.

۲) یک تم جشن بازنشستگی انتخاب کنید

شما می‌توانید با انتخاب تم جذاب و آگاه کردن مهمانان از این موضوع، فضای صمیمانه‌تر و شادتری را ایجاد کنید. خرید هدیه بازنشستگی معلم یا همکارانی که سال‌ها در کنار شما کار کرده‌اند می‌تواند جذابیت این جشن را تکمیل کند.

۳) وسایل و غذاهای پذیرایی را از قبل آماده کنید

اگر می‌خواهید پذیرایی شما تنها شامل دسر و میوه باشد، یا غذاهای متنوعی را در نظر دارید، در هر صورت بهتر است از قبل مواد غذایی مورد نیاز را آماده کنید.

۴) برای این جشن بازی‌ها و فعالیت‌های جالب انتخاب کنید

برای افزایش جذابیت و هیجان جشن علاوه‌بر خرید کادو بازنشستگی می‌توانید بازی‌های دسته‌جمعی انتخاب کنید تا روزی به‌یادماندنی را برای همه مهمانان بسازید.

۵) ارسال دعوت‌نامه

یک دعوت‌نامه با مضمون و تصویر بازنشستگی طراحی و برای مهمانان ارسال کنید.

۶) یک هدیه بازنشستگی متفکرانه بدهید

اگر با علایق و سلیقه فرد آشنایی ندارید می‌توانید از نزدیکان او درباره هدیه مورد علاقه‌اش بپرسید. فهمیدن اینکه او برای دوران بازنشستگی خود چه برنامه‌ای دارد می‌تواند در انتخاب هدیه مورد پسند او بسیار کمک‌کننده باشد؛ برای مثال، اگر او قصد سفر و گردش در این دوران را دارد، خریدن کیف یا کوله‌پشتی مسافرتی، بطری آب و چراغ‌قوه انتخاب‌های مناسبی هستند و آن‌ها در این روزهای خوب با دیدن این هدایا همیشه به یادتان خواهند بود. همچنین اگر قصد مطالعه دارند، خرید کتاب‌هایی با موضوع مورد علاقه آن‌ها انتخاب هوشمندانه‌ای است.

چگونه جشن بازنشستگی بگیریم؟

انتخاب کادو بازنشستگی

در هنگام انتخاب کادو بازنشستگی، بهتر است برنامه‌ها و تفریحاتی که آنان تاکنون وقت نکرده‌اند انجام دهند و حالا قصد انجام دادنشان را دارند، در نظر بگیرید. همچنین با توجه به شغلی که او داشته می‌توانید هدیه خود را رسمی، ورزشی یا ادبی‌ انتخاب کنید. اینکه گیرنده از خواندن کتاب، مسافرت یا تماشای گل‌ها لذت می‌برد، در انتخاب شما تأثیرگذار خواهد بود. اگر هدیه شما فرد را برای یک سرگرمی جدید تشویق می‌کند تا او بتواند در طول روز و در اوقات فراغتش با آن مشغول باشد، بسیار تأثیرگذارتر است. هدیه‌ای که خریداری می‌کنید نشان‌دهنده سلیقه شما و همچنین ارزشی است که به فرد گیرنده می‌دهید. ارزش کادو بازنشستگی با توجه به زمان صرف‌شده و سلیقه‌ای که به خرج داده‌اید افزایش می‌یابد. اگر نمی‌توانید تصمیم بگیرید برای یک فرد بازنشسته چه هدیه‌ای بخرید می‌توانید لیستی از هدیه بازنشستگی را که در ادامه برای شما آماده کرده‌ایم را مطالعه کنید تا بتوانید انتخاب راحت‌تر و بهتری داشته باشید.

کادو برای بازنشستگی مرد

۱) تخته‌نرد

تخته‌نرد چوبی یک کادو بازنشستگی جذاب برای علاقه‌مندان به این بازی خواهد بود. شما می‌توانید با حک کردن اسم شخص روی سطح بیرونی یا داخلی چوب تخته‌نرد این هدیه را برای او شخصی‌سازی کنید و معنای خاصی به این هدیه ببخشید. تخته‌نرد هدیه ویژه‌ای به‌ویژه برای پدربزرگ‌ها و پدران بازنشسته است که از این پس به سرگرمی بیشتری نیاز دارند.

تخته نرد

۲) کیف مسافرتی

اگر فردی که می‌خواهید برایش کادو بازنشستگی بخرید به مسافرت علاقه دارد و رفتن به سفر یکی از برنامه‌های دوران بازنشستگی اوست، کیف مسافرتی یکی از ملزومات سفر است که رنگ و طرح آن می‌تواند با توجه به سلیقه او انتخاب شود. کیف مسافرتی باید دوام بالایی داشته باشد و وسیله‌های زیادی را در خود جای دهد تا برای فرد کاربردی باشد. همچنین شما می‌توانید برخی از ملزومات دیگر سفر را در آن قرار دهید و به او هدیه دهید. این ملزومات می‌تواند شامل هدفون و بطری یا یک قطب‌نمای کلاسیک باشد.

۳) کیف پول چرمی

اگر برای خرید کادو بازنشستگی از علایق فرد اطلاعی ندارید و نمی‌دانید چه چیزهایی را بیشتر دوست دارد، کیف پول چرمی انتخابی مطمئن است؛ زیرا همه این هدیه شیک را می‌پسندند و به آن نیاز دارند. اگر قصد دارید هدیه‌ای رسمی و زیبا به فرد بازنشسته هدیه کنید و همیشه در یاد او بمانید، یک کیف پول شیک و باکیفیت گزینه پیشنهادی ماست.

کیف پول چرمی مردانه

۴) کتاب

کتاب‌ها بهترین وسیله برای پر کردن اوقات فراغت و افزایش آگاهی در این مدت هستند که می‌توانند در این دوره برای بازنشستگان بسیار مفید باشند. نکته مهمی که باید در خرید کتاب رعایت کنید، موضوع آن است. اینکه آن کتاب درباره علایق یا حرفه فرد باشد، آن را به کتابی تبدیل می‌کند که برایش همانند دوست خواهد بود. به یاد داشته باشید که کتاب همیشه می‌تواند بهترین کادو بازنشستگی پدر باشد.

۵) پازل و بازی‌های فکری

افراد همیشه از ماجراجویی و حل مسائل لذت می‌برند. هدایایی مانند پازل و دیگر سرگرمی‌هایی که فکر آن‌ها را مشغول کند، این حس ماجراجویی آن‌ها را تأمین می‌کند و حس خوبی به آنان می‌دهد.

کادو برای بازنشستگی زن

کادو برای بازنشستگی زن

۱) گلدان به همراه گیاه داخل آن

هیچ زنی در دنیا وجود ندارد که با گرفتن گل خوشحال نشود. خرید گل و گیاه برای خانمی که به‌تازگی بازنشسته شده، می‌تواند سرگرمی جدید و جذابی باشد؛ زیرا رسیدگی و پرورش گل و گیاه، حس مادری را در خانم‌ها بیدار می‌کند و برایشان بسیار لذت‌بخش است گیاهانی مانند سانسوریا و بنسای که علاوه بر زیبایی، بسیار بادوام نیز هستند، می‌توانند انتخاب‌های جذابی باشند. این کادو بازنشستگی علاوه بر ارزش زیبایی و تزئینی که دارد، می‌تواند حس خوبی به روزهای بازنشستگی ببخشد.

هدیه گل و گلدان

۲) دسته گل

شما می‌توانید یک دسته گل طبیعی با رنگ‌های بانشاط به یک خانم به عنوان هدیه بازنشستگی معلم دهید؛ زیرا این کار حس ارزشمند بودن را به دنبال دارد. اگر ممکن است از نوع گل و رنگ مورد علاقه او توسط نزدیکانش مطلع شوید و در این روز خاص، یک دسته گل زیبا به او هدیه کنید.

۳) ساعت دیواری

خانم‌ها همیشه و در هر مناسبتی از دریافت وسایل خانه به‌عنوان کادو بازنشستگی لذت می‌برند؛ به‌ویژه اگر آن هدیه با سلیقه آن‌ها سازگار باشد. یک ساعت دیواری مطابق با رنگ و چیدمان خانه او می‌تواند بسیار خوشحالش کند و همواره با دیدن آن شما را به خاطر بیاورد.

۴) باکس مراقب‌های پوستی

بازنشستگی دوران فراغت و رهایی از استرس و کار و زمان توجه بیشتر فرد به خودش است. زیبایی و سلامت پوست همواره و در هر سنی برای خانم‌ها مهم است و آن‌ها با دیدن نشاط و سلامت پوست خود، بسیار لذت می‌برند. یک باکس به‌عنوان گیفت تبلیغاتی دارای لوازم مراقبت‌های پوستی مانند ماسک ورقه‌ای، لایه‌بردار، آب‌رسان پوست، ماساژور پوست و فوم شست‌و‌شوی صورت هدیه‌ای ارزشمند و دوست‌داشتنی برای او خواهد بود.

هدیه باکس مراقبت پوستی

۵) لوازمی برای آرامش فرد

همان‌طور که گفتیم فرد بازنشسته نیاز دارد، توجه بیشتری به خودش داشته و از آن استرس همیشگی دور باشد. خرید هدایای تبلیغاتی خلاقانه و خاص که این آرامش را برایش فراهم کند، هدیه‌ای هوشمندانه و موردپسند او خواهد بود. این باکس از کادو بازنشستگی می‌تواند شامل لباس‌های راحتی، شمع و محصولات حمام، لوسیون‌های پوستی و یک فلش پر از موسیقی‌های آرامش‌بخش باشد.

۶) زیورآلات

اگر قصد دارید هدیه خاص‌تری را به عزیز خود بدهید، زیورآلات یکی از چیزهایی است که به‌دلیل تنوع بالا در طراحی و قیمت، دست شما را در انتخاب باز می‌گذارد تا هدیه‌ای ویژه و ارزنده‌ را در این روز خاص به او بدهید و خوشحالش کنید.

نکاتی که باید در انتخاب کادو بازنشستگی در نظر بگیرید:

۱) به علایق افراد توجه کنید: اگر بتوانید علایق آن‌ها را کشف کنید و هدیه‌ای کاربردی برایشان بخرید، آن هدیه بسیار ماندگار و دوست‌داشتنی خواهد بود؛ برای مثال، اگر به شعر علاقه دارد، یک کتاب گزیده اشعار بسیار ویژه خواهد بود.

۲) با حک کردن نام یا کلمات مربوط به فرد روی هدیه می‌توانید حسی ارزشمند در او ایجاد کنید.

۳) با توجه به وضعیت مالی خودتان و ارتباطتان با فرد هدیه‌گیرنده، میزان بودجه مشخصی برای هدیه تعیین کنید. این‌گونه انتخاب‌های شما نیز در محدوده خاصی قرار می‌گیرند و می‌توانید راحت‌تر به نتیجه برسید.

زیورآلات

۴) به برنامه‌هایی که رد قصد دارد در مدت بازنشستگی انجام دهد، توجه کنید. اگر او می‌خواهد در این دوره ورزش کند، لوازم ورزشی انتخاب خوبی است و اگر قصد سفر دارد می‌توانید هدیه‌ای مناسب برای او انتخاب کنید.

۵) اگر فرد بازنشسته را به‌خوبی نمی‌شناسید، از افراد نزدیک او بخواهید در این زمینه به شما پیشنهاد دهند؛ زیرا آن‌ها احتمالاً از علایق و برنامه‌های او خبر دارند و می‌توانند کمک کنند هدیه‌ای کاربردی و موردپسند او تهیه کنید.

۶) روی هدیه خود یک یادداشت زیبا بنویسید. با این کار قدردانی خود را از تلاش‌های او نشان داده و حس خوبی به او منتقل می‌کنید.

بیشتر بخوانید:  خلاقانه ترین هدیه برای راننده

نتیجه‌گیری

خرید کادو بازنشستگی پدر یا مادر فرصتی فوق‌العاده برای قدردانی از عزیزانی است که سال‌ها کار کرده‌اند و با استرس‌های محیط کار مواجه بوده‌اند. شما می‌توانید با ترتیب دادن یک جشن بازنشستگی به شکلی که مورد پسند آن‌ها باشد و خرید هدایای تبلیغاتی خاص که مطابق سلیقه آن‌هاست خوشحالشان کنید. درواقع افراد پس از بازنشستگی دوره جدیدی از زندگی را آغاز می‌کنند و هدیه شما می‌تواند آن‌ها را در این مدت همراهی کرده و به زندگی جدیدشان رنگ ببخشد.