هدیه بسیار شگفت‌انگیز است. هم کسی که هدیه می‌دهد و هم دریافت‌کننده آن هر دو حس و حال خوبی دارند، احساس ارزشمند بودن می‌کنند و رابطه آن‌ها در هر سطحی که باشد عمق بیشتری خواهد یافت. از آنجا که هدایا در فرهنگ باستانی کشورمان نیز جایگاه بالایی داشته‌اند شاید ما ایرانی‌ها بیش از مردمان دیگر کشورها شیفته هدیه دادن و هدیه گرفتن باشیم.

هدیه دادن درست مانند ادبیات حرف زدن ما بسته به شرایط و افرادی که به آن‌ها مواجه خواهیم شد متفاوت است. ممکن است برای پدر خود یک پیراهن، برای برادر تی‌شرت یا شلوارک و برای همسرتان یک کادوی نوستالژیک که خاطره‌ای را به یادش می‌آورد در نظر بگیرید، اما بی‌شک برای مردان در محیط کار همچون مدیر همکار کارمندان شرکای تجاری و افراد این چنینی گزینه‌های بالا کادوی مناسبی نخواهند بود؛ در این صورت کادو رسمی برای آقایان بهترین انتخاب پیش روی شماست! اگر کنجکاوید بدانید منظور از این نوع هدیه چیست، چه کاربردی دارد و شامل چه مواردی می‌شود، این متن را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

بیشتر بخوانید:  جذاب‌ترین پیشنهادات هدیه رسمی برای خانم ها

منظور از هدیه رسمی چیست؟

هدیه دادن فرهنگ بسیار زیبایی است، اما باید متناسب با سطح روابط و نزدیکی افراد تهیه شود. بی‌شک تهیه هدایای شخصی برای افرادی در محیط کار جذاب نیست و حتی می‌تواند چالش‌های بسیاری ایجاد کند. از طرفی هم گاهی لازم است به‌خاطر مناسبتی خاص یا شرایطی ویژه، خشکیِ محیط کار را با یک شگفتی از بین ببرید. کادو رسمی برای آقایان گزینه‌ای ایده‌آل برای هدیه دادن به مردان در محیط کاری و اداری است که علاوه ‌بر ایجاد حس و حال خوب، فضای کاملاً مثبتی در مجموعه ایجاد خواهد کرد؛ البته که باید متناسب با شغل و فعالیت روزمره آن‌ها بوده و در عین زیبایی کاربردی باشد.

هدیه رسمی نوعی خاص از هدایای اداری است که متناسب با ماهیت آن علاوه بر ارزش معنوی، رسمیت میان افراد مجموعه را حفظ کرده و در عین حال می‌تواند موجب عمیق‌تر شدن رابطه کاری، ایجاد حس همدلی برای پیشرفت بیشتر مجموعه و رضایت بیشتر کارکنان شود. همچنین هدایا میان شرکای تجاری مانند دو شرکت یا سازمان برای رسیدن به توافقی جامع یا اهداف بلندمدت خواهد بود.

لیست هدیه برای آقایان در محیط کار شامل مواردی است که ضمن زیبایی بصری و شیک بودن می‌تواند افراد را بیشتر به کارشان راغب کند و حتی در درازمدت به افزایش بازده کاری نیز منجر شود؛ البته در تهیه کادو رسمی برای آقایان باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید تا هدیه شما بیشترین تأثیر ممکن را در روابط کاریتان و حتی شاید تأثیر معکوس بر آن‌ها داشته باشد!

نکاتی که هنگام خرید کادو رسمی برای آقایان باید بدانید!

هنگام خرید کادو رسمی برای آقایان باید به نکاتی ریز و در عین حال بسیار مهم توجه داشته باشید تا تأثیرگذاری هدایا به بالاترین حد برسد و بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید؛ نکاتی چون:

 • تناسب با جایگاه افراد

این واقعیتی انکارنشدنی است که جایگاه و سطح اداری افراد در تهیه هدیه و گیفت تبلیغاتی تفاوت‌های معناداری ایجاد می‌کند. فرض کنید به‌عنوان مدیر یک بخش قصد دارید هم‌زمان سه کادو برای مدیر ارشد همکار و کارمندی که مجری دستورات شماست تهیه کنید. بی‌َشک خرید هدایای یکسان برای افراد در سطوح مختلف به‌واسطه تفاوت در سطح انتظاراتشان و همچنین تفاوت در روابط نمی‌تواند جذابیت چندانی داشته باشد!

البته این به معنای بی‌اهمیت بودن ارزش هدیه برای کارکنان سطح پایین نیست، بلکه با تمرکز بر نیاز آن‌ها می‌توان انتخابی مناسب و در عین حال به صرفه داشت. حتی هنگام خرید کادوی رسمی برای آقایان باید در نظر داشته باشید که این هدیه برای افراد مجموعه خودتان خواهد بود یا برای شرکت یا سازمانی دیگر به قصد توافقات آتی و بهبود روابط در آینده نزدیک!

منظور از هدیه رسمی چیست؟

 • تناسب با مناسبات خاص

خرید هدایای رسمی یا هدایای تبلیغاتی خاص در بسیاری از موارد به بهانه مناسبتی ویژه انجام می‌شود؛ برای مثال روز پدر یکی از بهترین مناسبات به‌منظور خرید کادو رسمی برای آقایان و بهبود روابط در محیط کاری است که طبیعتاً این نوع کادو با هدیه به مناسبت سال روز تأسیس شرکت یا یک موفقیت تجاری بزرگ باید تفاوت داشته باشد تا اثرگذاری کامل بر ذهن افراد را شاهد باشیم.

 • کاربردی بودن

یکی از مهم‌ترین نکات در زمان خرید هدایا کاربردی بودن کادو برای افراد است. درحقیقت کاربردی بودن هدیه استفاده مداوم و یادآوری هر روزه ارزش کادو برای شخص گیرنده را تضمین خواهد کرد و شما همیشه در یادش خواهید ماند، اما هدیه‌ای که سال به سال از آن استفاده نشود طبیعتاً اثرگذاری چندانی نخواهد داشت! یکی از بهترین راهکارها برای انتخاب هدیه کاربردی برای کارمندان و کارکنان یک شرکت، اداره یا سازمان، مشورت با افراد با تجربه یا حتی برگزاری نظرسنجی در سطح مجموعه برای یافتن بهترین گزینه‌ها خواهد بود.

 • تناسب با جایگاه مجموعه کاری

شما با خرید کادو رسمی برای آقایان در محیط کاری از کار آن‌ها قدردانی کرده و تعهد آن‌ها به مجموعه را تحسین خواهید کرد و با اهدای این هدیه پیامی با این مضمون به آن‌ها خواهید داد. حال فرض کنید شما کارفرمای یک شرکت تازه‌تأسیس با بودجه محدود هستید و برای کارکنان خود یک جاکلیدی ساده خریداری کرده‌اید. مطمئناً آن‌ها با درک وضعیت شرکت از این کادو استقبال کرده و از توجه شما بسیار خوشحال خواهند شد، اما همین کادو برای شرکتی با سال‌ها سابقه و گردش مالی عظیم خساست است و حتی می‌تواند نوعی توهین به کارکنان تلقی شود و عملاً انگیزه کاری آن‌ها را کمتر کند!

 • خلاقیت و تنوع در خرید

برخی افراد گمان می‌کنند صرفاً کادو دادن می‌تواند تمام نتایج مثبت آن را در محیط کار به همراه داشته باشد، اما کیست که از دریافت کادوی تکراری در هر مناسبتی خوشحال شود. اساساً فلسفه هدیه دادن سبب بهبود روابط کاری می‌شود، اما هدیه تکراری گویای انجام وظیفه از سوی شما و خوشحالی مصنوعی از سوی کارکنان خواهد بود؛ درعوض هدیه تبلیغاتی خلاقانه و تنوع در کادوهای رسمی به مناسبت‌های مختلف ارزش کار شما را دوچندان خواهد کرد.

 • ماندگاری بالا

همان‌گونه که پیش‌تر نیز گفتیم استفاده روزمره از هدیه ارزش کار شما را هر روز به همکارانتان یادآوری خواهد کرد، اما یکی از شروط اصلی این مورد ماندگاری بالای هدیه مدنظر شماست؛ درواقع اگر هنگام خرید کادو رسمی برای آقایان شرط مقاومت و ماندگاری را در نظر نگیرید هدیه شما حتی اگر بسیار نفیس و کاربردی هم باشد بسیار زود از دسترس و درنتیجه از مدار توجه خارج خواهد شد!

 • تناسب با خدمات مجموعه

وجود تناسب میان هدایای رسمی و نوع فعالیت شرکت هم از مواردی است که پیش از تهیه هدیه برای تأثیر بیشتر باید به آن توجه کنید. هرچند کارکنان ادارات و سازمان‌ها ساعت کاری مشابه دارند، اما تفاوت در حوزه فعالیت انتظارات و نیازهای مختلفی را پدید می‌آورد که شما باید با بررسی آن‌ها لیست بهترین هدیه‌ها برای مردان در مجموعه خود را به‌ترتیب اولویت تهیه کنید.

آداب و رسوم اهدا و دریافت کادو رسمی

همان‌گونه که خرید هدیه رسمی و انتخاب بهترین مورد تفاوت‌های زیادی با خرید هدایای شخصی دارد، در زمان اهدا یا دریافت آن هم شرایطی خاصی حاکم است و به‌اصطلاح آداب و رسوم خاص خود را دارد. اگر شما کادو رسمی برای آقایان را خریداری کرده‌اید و قصد اهدای آن را دارید باید به موارد زیر توجه کنید:

 • لبخند به لب داشته باشید و حس خوب منتقل کنید.

برخی افراد در زمان اهدای هدایای رسمی با ظاهری جدی قصد دارند رسمیت فضای کار را حفظ کنند؛ غافل از اینکه این رفتار تأثیرات مثبت کادو دادن را تا حد زیادی از بین می‌برد و حتی برخی با حالت طلبکارانه حس خوب هدیه دادن و گرفتن را به کلی خراب می‌کنند.

آداب و رسوم اهدا و دریافت کادو رسمی

 • قیمت کادو را از همگان مخفی کنید

برخی گمان می‌کنند با جار زدن قیمت کادو افراد را متوجه ارزش بالای آن خواهند کرد، اما این رفتار جز معذب کردن گیرنده هدیه و نمایش سطح شخصیتی پایین هدیه دهنده عملاً تأثیر دیگری نخواهد داشت!

 • مطمئن شوید هدیه شما دیده شده باشد

به هر حال در محیط کاری ممکن است رقابت‌های بسیاری وجود داشته باشد و به همین خاطر برخلاف هدایای شخصی در زمان اهدای کادو رسمی به‌ویژه برای آقایان که ممکن است کمی فراموش‌کار باشند، باید اطمینان حاصل کنید آن هدیه با نام شما دیده شده در غیر این صورت رعایت تمامی نکات آداب و رسوم ذکرشده عملاً بی‌فایده خواهد بود!

حال اگر کادو رسمی برای آقایان از طرف کارکنان یا کارفرمایان مجموعه‌های تجاری و اداری برای شما تهیه شده و در مناسبتی خاص آن را دریافت می‌کنید باید به موارد زیر توجه ویژه‌ای داشته باشید:

 • لبخند و تشکر گرم

هنگام دریافت کادو بدون توجه به سطح و درجه اداری افراد با لبخندی گیرا از آن‌ها تشکر کنید و بین آن‌ها تفاوتی قائل نشوید. برخی با هدف حفظ رسمیت کاری و یا به هر دلیلی سعی می‌کنند چهره بی‌تفاوت به خود می‌گیرند و با چند کلمه ساده تشکر کنند؛ درحالی‌که این رفتار، فاجعه است.

 • ایراد گرفتن و پرسش درباره قیمت؛ ممنوع

پرسیدن درباره قیمت یک هدیه چه رسمی باشد و چه شخصی می‌تواند تمام ارزش‌های آن را از بین ببرد و تنها شما را به جبران مادی دقیقاً به همان قیمت محکوم کند. ایراد گرفتن از کادو هم به‌هیچ‌وجه کار یک فرد با شخصیت نیست. همواره به یاد داشته باشید که همکاران شما در هر سطحی هیچ وظیفه‌ای برای این کار ندارند.

 • تعارف هدایای خوراکی

ممکن است برخی افراد برای شما شکلات مجلسی یا هر خوراکی دیگری را به‌عنوان هدایای تبلیغاتی خلاقانه در نظر گرفته باشند که بهتر است در زمان دریافت آن به دیگر همکاران تعارف کرده و هدیه خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

ده پیشنهاد خرید کادو رسمی برای آقایان

خرید کادو رسمی برای آقایان تا حد زیادی به سلیقه و نظر شما بستگی دارد، اما در ادامه فهرستی از بهترین موارد برای هدیه دادن را پیش روی شما می‌گذاریم تا شاید در انتخابی ایده‌آل به شما کمک کند:

 1. کیف اداری

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای هدیه رسمی به آقایان کیف اداری است که می‌تواند به‌عنوان محصولی کاربردی به افراد در جابه‌جایی وسایل مرتبط با کارشان کمک کند؛ انتخابی شیک با قیمتی مناسب که در سایزها و رنگ‌های مختلف موجود بوده و دست شما را برای خرید ایده‌آل کاملاً باز می‌گذارد.

این مورد در لیست هدیه برای آقایان جنس‌های متفاوتی از چرم طبیعی تا چرم مصنوعی دارد که میزان هزینه‌ای که می‌خواهید تقبل کنید این تفاوت را تعیین خواهد کرد. همچنین کیف‌های اداری در انواع دوشی، دو‌دسته، تک‌دسته و با قابلیت قفل شدن در دسترس است که با بررسی معیارهای مختلف می‌توانید یک همراه همیشگی برای همکار کارمند یا کارفرمایان تهیه کنید!

ده پیشنهاد خرید کادو رسمی برای آقایان

کیف دستی اداری و دانشجویی تبلیغاتی

 1. سررسید

کارهای اداری همیشه ما را به یاد کاغذ و خودکار می‌اندازد؛ حتی امروزه که همه چیز کامپیوتری شده است قطعاً نظم و برنامه‌ریزی می‌تواند بازدید کاری هر فرد را بالا ببرد و راز موفقیتش باشد. سررسیدی که افراد بتوانند ریز جزئیات برنامه‌ها و کارهای روزمره، اهداف کوتاه‌مدت و میان‌مدت و درازمدتشان را با ذکر تاریخ مشخص ثبت کنند قطعاً می‌تواند در نظم‌دهی به امور نقشی مؤثر ایفا کند.

حالا چرا کادوی رسمی برای آقایان چنین محصول کاربردی نباشد؟ گزینه‌ای بسیار مناسب ساده شیک در انواع مدل‌های مختلف با تنوع بالا در سایزهای جیبی و بزرگ که حتی برای تهیه ده‌ها مورد از آن هم لازم نیست نگران خالی شدن حساب بانکی‌تان باشید!

 1. ساعت رومیزی و دیواری

افراد در زمان کار کردن به‌صورت ناخودآگاه بارها و بارها زمان را چک می‌کنند و به همین دلیل ساعت رومیزی در لیست بهترین هدیه‌ها برای مردان در محیط کاری جای می‌گیرد. این ساعت‌ها علاوه بر زیبایی و جذابیت بصری در انواع مختلف فلزی، چوبی و… اندازه‌های بسیار مناسبی دارند و می‌توانید مطمئن باشید هدیه شما هر روز بارها و بارها در گوشه میز همکارتان دیده خواهد شد! همچنین ساعت دیواری می‌تواند انتخابی مناسب و به‌صرفه تلقی شود، اما قطعاً جذابیت ساعت رومیزی را نخواهد داشت.

 1. ارگانایزر

خرید کادو رسمی برای آقایان چندان کار سختی نیست و با تمرکز بر نیازهای آنان بدون صرف هزینه زیاد می‌توان انتخابی مناسب و کاربردی داشت که تا مدت‌ها در یادشان باقی بماند. خرید ارگانایزر در مدل‌ها و اندازه‌های مختلف با جای انواع وسایل از خودکار و گلدان گرفته تا موبایل می‌تواند به کارکنان مجموعه‌ها کمک کند تا وسایلشان همواره در دسترس و درست مقابل چشمانشان باشد.

 1. خودکار و روان‌‌نویس

همان‌گونه که گفتیم با وجود رشد دیوانه‌وار تکنولوژی خودکار و کاغذ جزء اصلی‌ترین وسایل کارکنان ادارات و سازمان‌ها و مجموعه‌های تجاری هستند. حال فرض کنید این خودکار یا روان‌نویس را به‌عنوان یک هدیه رسمی در مناسبتی خاص به آن‌ها تقدیم کنید؛ وسیله‌ای کاربردی با اندازه مناسب که در هر جا می‌تواند همراه باشد؛ درواقع هدیه شما در لحظات مختلف همراه آن‌هاست و شما برای این کادوی ارزشمند حتی لازم نیست هزینه چندانی کنید.

خودکار نفیس تبلیغاتی

روان نویس مدیریتی تبلیغاتی LG577

 1. جای کارت ویزیت و یادداشت رومیزی

ادارات، سازمان‌ها و برندهای مختلف از طریق کارت ویزیت خدمات خود را به افراد بسیاری معرفی می‌کنند و یک کارت کوچک در تعداد انبوه راه ارتباطی بسیار مؤثر آن‌ها با مخاطبانشان است. جای کارت ویزیت رومیزی و یادداشت انتخابی عالی به‌عنوان کادوی رسمی برای آقایان است که می‌تواند آن‌ها را از پراکنده شدن کارت‌ها و یادداشت‌ها و سردرگمی پس از آن نجات دهد؛ محصولی با قیمت مناسب شیک و ساده که همگان از پس خریدش برخواهند آمد!

 1. جاکلیدی

یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین هدیه‌های تبلیغاتی که در محیط کار به‌عنوان کادو به افراد مختلف داده می‌شود، جاکلیدی است که در انواع و اشکال مختلف عرضه می‌شود و با قیمتی بسیار مناسب می‌توان تعداد زیادی از آن را سفارش و به افراد هدیه داد. هرچند این انتخاب برای هدیه به مدیران و شرکای تجاری و کارکنان شرکت‌های بزرگ به‌تنهایی نمی‌تواند جذابیت چندانی داشته باشد، با مقاصد بازاریابی و برای هدیه به تعداد زیادی از پرسنل شرکت خود می‌تواند انتخابی هوشمندانه به شمار رود.

 1. کتاب نفیس

از دیرباز تاکنون کتاب یکی از با ارزش‌ترین هدایای رسمی و شخصی بوده است. کتاب‌های نفیس با جلد چرم و ست‌های مختلف نیز می‌توانند گزینه‌های بسیار مناسبی به‌عنوان کادوی رسمی برای آقایان باشند. دیوان حافظ با اشعار مسحورکننده این شاعر پرآوازه، گلستان سعدی با مفاهیم بی‌نظیرش، خیام و رک‌گویی بی‌مثالش همه و همه در جلدهای چرم با ظاهری بسیار شیک علاوه بر مدیران ارشد و کارفرمایان، برای شرکای تجاری سطح بالا نیز گزینه‌ای ایده‌آل به‌عنوان هدیه رسمی به حساب می‌آیند.

 1. ست رومیزی

ست رومیزی نیز مانند بسیاری از محصولات دیگر که در اداره‌ها شاهد آن هستیم می‌تواند کادویی رسمی برای آقایان باشد. این ست‌ها در انواع یک‌تکه و چندتکه و در جنس‌های مختلف چوبی، فلزی و… وجود دارد که می‌تواند نظم‌دهی به میز کار افراد یعنی مهم‌ترین بخش محیط کاری آن‌ها را انجام دهد و آنان را از شر سردرگمی و لحظات پراسترس گم شدن وسایل و مدارک مختلف نجات دهد.

 1. ست هدایای مدیریتی

این هدایای مدیریتی نیز چندین وسیله مختلف از پاور بانک و فلش مموری و کابل‌های مختلف تا سررسید، خودکار و… را در خود جای داده و در انواع مختلف در بازار وجود دارد. به‌جرئت بهترین پیشنهادی که می‌توان برای خرید هدیه رسمی داد، بهترین و شیک‌ترین انتخاب ممکن است که جذابیت ظاهری، تنوع و تعدد هدایا و کلاس بالای آن، همگان را به وجد خواهد آورد.

ست تبلیغاتی

ست مدیریتی تبلیغاتی 2 تکه سوارسکی

بیشتر بخوانید:  ۱۱ ایده لاکچری برای کادو روز داروساز

سخن پایانی

انتخاب و خرید کادوی رسمی برای آقایان شرایط خاص خود را دارد و موارد خاصی را شامل می‌شود تا در عین حفظ رسمیت و حریم روابط کاری، نشان‌دهنده قدردانی و همدلی در محیط اداری و تجاری باشد. در این متن ده پیشنهاد جذاب در این زمینه برای شما داشتیم که بی‌شک با سلیقه خوب خود، بهترین انتخاب ممکن را خواهید داشت!