از دیرباز تاکنون فرهنگ هدیه دادن در همه جوامع وجود داشته است. ما با اهدای هدیه می‌توانیم علاقه و قدرشناسی خود را به فرد هدیه‌گیرنده نشان دهیم. امروزه در بسیاری از مجموعه‌ها کارمندان به مناسبت‌های مختلف، هدایای مدیریتی خاصی را برای رئیس خود خریداری می‌کنند. همواره انتخاب هدیه، دغدغه بسیاری از افراد است؛ چراکه هدیه باید این اطمینان را به هدیه‌گیرنده بدهد که کادوی شایسته‌ای دریافت کرده است. هنگام انتخاب کادو برای مدیر لزوماً نباید هدیه گران‌قیمتی را خریداری کنید، بلکه باید سعی کنید هدیه شما براساس کارایی و سلیقه مخاطب انتخاب شود. از طرفی قرار دادن هدیه در جعبه‌های زیبا و شکیل، میزان اهمیت شما را به مخاطب نشان می‌دهد. هر نوع هدیه‌ای می‌تواند برای برخی اشخاص ارزشمند و برای سایر افراد بی‌اهمیت باشد؛ از این‌رو انتخاب بهترین هدیه برای مدیرعامل باید براساس روحیات او انتخاب شود. ما در این مقاله قصد داریم درباره ویژگی‌های یک هدیه مناسب برای مدیر مطالبی را ارائه دهیم تا شما عزیزان بتوانید با انتخاب بهترین کادو برای مدیر خود او را خوشحال کنید.

بیشتر بخوانید:  جذاب‌ترین پیشنهادات هدیه رسمی برای خانم ها

هدیه مناسب برای مدیر چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای آنکه انتخاب راحت و مناسبی برای خرید کادو داشته باشید، باید برخی از نکات انتخاب هدایای تبلیغاتی خلاقانه را رعایت کنید. هدایای مدیریتی لزوماً از میان وسایل اداری انتخاب نمی‌شوند، بلکه شما می‌توانید براساس علایق مخاطب کادوی مناسبی را انتخاب کنید. هنگام خرید کادو برای مدیر باید تمام جوانب را بررسی کنید تا بتوانید براساس موقعیت‌ها و مناسبت‌های پیش رو، هدایای نفیسی را خریداری کنید. به‌طورکلی در انتخاب کادو برای مدیر باید به نوع کسب‌وکار او توجه کنید؛ برای مثال یک مدیر بازرگانی با مدیر مدرسه روحیات متفاوتی دارند و برای هرکدام موارد مختلفی اهمیت دارد. خلاقیت در انتخاب کادو برای مدیران استارتاپ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چراکه این افراد کسب‌وکاری پویا و خلاق دارند و با دریافت هدایای خلاقانه بسیار غافلگیر می‌شوند. ویژگی‌هایی که هنگام انتخاب بهترین هدیه برای رئیس مرد یا زن خود باید در نظر داشته باشید عبارت‌اند از:

 • متناسب بودن ارزش هدیه با جایگاه شخص

نخستین و مهم‌ترین خصوصیت برای انتخاب هدیه، در نظر داشتن تناسب میان ارزش هدیه و جایگاه فرد دریافت‌کننده آن است. همواره به یاد داشته باشید ارزش هدیه لزوماً به معنای گران‌قیمت بودن آن نیست، بلکه کیفیت و کاربرد هدیه نیز ارزش آن را تعیین می‌کند؛ از این‌رو باید دقت داشته باشید هدیه باکیفیت و مناسبی را براساس موقعیت مخاطب خریداری کنید.

 • توجه به ویژگی‌های افراد و کاربرد هدیه

یکی از نکاتی که به شما کمک می‌کند انتخابی آسان و مناسب برای خرید هدیه داشته باشید، در نظر گرفتن ویژگی‌های افراد و کارایی هدیه است؛ به عبارت دیگر شما باید هنگام انتخاب بهترین هدیه برای رئیس مرد یا زن خود مواردی مانند جنسیت مدیر، سن، شخصیت، سلیقه، اعتقادات، جایگاه و رده مدیر، نوع شرکت، محل کار و… را در نظر بگیرید تا بتوانید انتخاب شایسته‌ای داشته باشید. همچنین توجه به کاربرد هدیه و اینکه مخاطب شما قرار است آن را در چه موقعیت و مناسبتی استفاده کند، می‌تواند در انتخاب هدیه مناسب نقش بسزایی داشته باشد.

 • تناسب هدایای مدیریتی با مناسبت آن

هنگام دریافت کادو نخستین سؤالی که به ذهن مخاطب می‌رسد، مناسبت و علت دریافت هدیه است. معمولاً خرید بهترین هدیه برای مدیرعامل برای موقعیت‌ها و مناسبت‌هایی مانند نشان دادن احترام، نشان دادن صمیمیت و علاقه، بهبود و گسترش روابط کاری در آینده، ایجاد پیوند دوستی، سپاسگزاری، مناسبت‌های اجتماعی، بزرگداشت و تجلیل از مدیران، روز مدیر، تولد مدیر و… انجام می‌شود.

هدیه مناسب برای مدیر چه ویژگی‌هایی دارد

چرا باید هدیه برای مدیر تهیه کنیم؟

تمام انسان‌ها در هر جایگاه شغلی که باشند، قابل تحسین هستند. تقدیر اطرافیان از مدیران، انگیزه دوچندانی برای ادامه کار و توسعه آن می‌دهد. بدون شک یکی از مهم‌ترین اهداف مدیران هر سازمان یا هر کسب‌وکاری، ایجاد شرایط مناسب و دلپذیر برای نیروهای انسانی و کارمندان خود است؛ بنابراین خرید کادو برای مدیر نشانگر دیده شدن زحمات و پشتکار او برای کارمندان است. درحقیقت انسان‌ها در تعاملات اجتماعی خود به احساس احترام و ارزشمندی دست می‌یابند. خرید کادو برای مدیر لزوماً نیاز به هزینه هنگفتی ندارد، بلکه خرید یک هدیه ساده و در عین حال زیبا، قدرشناس بودن شما را به‌خوبی نشان می‌دهد و همین میزان قدردانی برای او کفایت می‌کند. گاهی اوقات تشکیل جلسه‌ای کوتاه و ابراز تشکر دسته‌جمعی نیز برای مدیران امر خوشایندی خواهد بود. اگر مدیر شما فردی است که به دغدغه کارمندان خود توجه می‌کند، درحقیقت خرید هدیه به او نشان می‌دهد روش کارش بسیار ارزشمند بوده و میزان توجه او به کارمندان تا چه اندازه در چرخه انسان‌دوستی تأثیر داشته است. مدیران افرادی هستند که با تلاش و پشتکار خود توانسته‌اند به سمت مدیریت دست یابند. این موضوع برای ما حاوی این نکته خواهد بود که مدیران شایسته تقدیر هستند. به همین سبب انتخاب و خرید بهترین هدیه برای مدیرعامل یکی از شیوه‌های ابراز قدردانی ما از این افراد است.

آداب هدیه دادن به مدیرعامل

 • همواره سعی کنید برای خرید هدیه، مناسبت و موقعیت خاصی را در نظر داشته باشید.
 • هیچ‌گاه قیمت هدیه را برای مدیرعامل خود بازگو نکنید و در زمان ارائه کادو از مشکلات مالی خود صحبت نکنید.
 • اگر کارمندان دیگری نیز قصد هدیه دادن به مدیرعامل دارند، در این شرایط امکان فراموشی هدیه شما وجود دارد؛ بنابراین سعی کنید با یک متن و خط زیبا نام خود را روی آن بنویسید.
 • سعی کنید از خرید هدایای بسیار گران‌قیمت و دردسرساز برای مدیران اجتناب کرده و از فخرفروشی خودداری کنید.
 • هنگام خرید کادو برای مدیر حتماً علاقه و سلیقه او را در نظر داشته باشید.
 • به یاد داشته باشید که انتخاب بهترین هدیه برای رئیس مرد یا زن خود باید با توجه به بودجه شما باشد.
 • همواره در انتخاب کادو برای مدیر به کارایی و کاربرد هدیه توجه کنید. وسایلی که کارایی چندانی نداشته باشند، قطعاً گزینه مناسبی برای خرید هدیه نخواهند بود.
 • ارائه پول به‌عنوان هدیه گزینه مناسبی برای مدیران نیست؛ چراکه معمولاً مدیران از شرایط مالی خوبی برخوردار هستند؛ بنابراین سعی کنید با صرف زمان و هزینه مناسب برای خرید کادو، میزان ارزش مخاطب را به او یادآور شوید.
 • یکی از نکاتی که در خرید کادو برای مدیر بسیار مهم است، انتخاب بسته‌بندی شکیل و زیبا برای کادوی خریداری‌شده است؛ بنابراین سعی کنید هدایای خود را درون جعبه‌ها یا بسته‌بندی‌های زیبا قرار دهید تا هدیه‌گیرنده احساس ارزشمندی بیشتری داشته باشد.

انواع کادو برای مدیر

همان‌طور که در مطالب بالا اشاره کردیم انتخاب بهترین هدیه برای مدیرعامل می‌تواند به‌دلیل مناسبت‌های مختلفی باشد. هر انسانی از ستایش شدن و تحسین دیگران لذت می‌برد. یکی از راه‌های قدردانی و تحسین دیگران خرید هدیه برای آن‌هاست؛ به‌ویژه اگر به‌دلیل مناسبت‌های خاصی باشد، ارزش و اهمیت هدیه چند برابر می‌شود.

 • هدیه تولد

یکی از هدایای مؤثر هدیه تولد است. شما می‌توانید علاوه بر خرید کادو برای مدیر خود، درصورت امکان با برگزاری یک جشن او را شگفت‌زده کنید.

 • هدیه ازدواج

اگر رئیس شما به‌تازگی ازدواج کرده است، می‌توانید با خرید هدیه‌ای خاص و لاکچری او را خوشحال کنید. شما حتی با خرید یک دسته گل زیبا به مناسبت تبریک ازدواج می‌توانید مدیر خود را بسیار خوشحال کنید.

 • هدیه قدم نورسیده

یکی از شیرین‌ترین لحظات برای هر فردی، تولد فرزند اوست؛ بنابراین خرید هدیه به مناسبت قدم نورسیده، مدیر شما را بسیار خوشحال می‌کند.

 • هدیه شب یلدا

شب یلدا یکی از مناسبت‌های خاص و ارزنده در ایران و بهانه مناسبی برای هدیه دادن به عزیزان خود است. شما می‌توانید برای تشکر و قدردانی از وجود مدیرعامل خود در شب یلدا با خرید هدیه‌ای به‌یادماندنی او را خوشحال کنید.

انواع کادو برای مدیر در شب یلدا

 • هدیه برای مدیر مدرسه

مدیران مدرسه نقش بسیار مهمی در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان دارند. آن‌ها با قوانین و رفتار خود تأثیر بسیار زیادی در شکل‌گیری شخصیت و ذهنیت دانش‌آموزان خواهند داشت؛ از این‌رو قدردانی از این عزیزان آن‌ها را بسیار خوشحال می‌کند.

 • هدیه برای مدیرعامل

انتخاب بهترین هدیه برای رئیس مرد یا زن خود باید براساس جایگاه و علاقه او باشد؛ بنابراین به پاس قدردانی از زحمات مدیرعامل خود باید هدیه مناسب و کاربردی را خریداری کنید.

 • هدیه برای مدیر شرکت

خرید کادو برای مدیر شرکت به محیط شرکت بستگی دارد. در برخی شرکت‌ها صمیمیت بیشتری وجود دارد و در برخی دیگر، برخوردها و تعاملات کارمندان و مدیران با یکدیگر رسمی است؛ بنابراین شما باید با در نظر گرفتن آیتم‌های مربوط به محیط اداری خود، کادو مناسبی را خریداری کنید.

 • هدیه به مناسبت نوروز

یکی از مناسبت‌های زیبا در ایران عید نوروز است. شما می‌توانید با خرید اقلام نمادین نوروز برای مدیر خود، این ایام را برای او خاطره‌انگیز کنید.

ایده‌های خرید کادو برای مدیر

در این قسمت قصد داریم به برخی از ایده‌های مناسب برای انتخاب کادو برای مدیران اشاره کنیم.

 • ست‌های مدیریتی

ست‌های مدیریتی یکی از هدایای جذاب و لاکچری برای مدیران است که شامل اقلام گوناگون و کاربردی می‌شوند. ست‌های مدیریتی به‌عنوان بهترین هدیه برای رئیس مرد، شامل اقلامی از جمله کیف پول، خودکار، خودنویس، سررسید، تقویم جیبی، دفترچه یادداشت، جاسوئیچی، جاکارتی، فلش مموری، چراغ‌قوه، کمربند، کراوات، سنجاق کراوات و… می‌شوند. ست‌های مدیریتی زنانه نیز شامل اقلامی مانند خودنویس، کیف پول چرم زنانه، جاکارتی، آینه جیبی، ست لوازم آرایشی، روسری، جاسوئیچی، گل سینه و… هستند.

ست مدیریتی تبلیغاتی

 • پک دمنوش‌های گیاهی

مدیران به‌دلیل مشغله کاری زیاد، دچار خستگی و کاهش انرژی می‌شوند؛ از این‌رو پک دمنوش‌های گیاهی برای مدیرانی که به دمنوش‌های گیاهی علاقه دارند، هدیه‌ای بسیار مناسب و ارزنده‌ خواهد بود.

 • ساعت مچی یا ساعت دیواری

انتخاب ساعت تبلیغاتی به‌عنوان کادو، یکی از هدایای ارزشمند و لاکچری برای همه افراد در هر جایگاهی به شمار می‌آید. شما می‌توانید با خرید یک ساعت باکیفیت و برند، رئیس خود را خوشحال کنید.

 • گیاهان تزیینی

یکی از هدایای زیبا و ساده برای مدیران که موجب زیبایی دکوراسیون اتاق آن‌ها خواهد شد، گیاهان طبیعی زینتی هستند. گل و گیاه موجب ایجاد انرژی مثبت در افراد و کم‌شدن استرس آن‌ها می‌شود.

 • ماساژور برقی

مدیران معمولاً ساعات زیادی از روز را مشغول انجام امور سازمان یا شرکت هستند؛ از این‌رو در پایان ساعات کاری خود دچار خستگی‌های جسمی می‌شوند. شما می‌توانید با خرید یک ماساژور برقی به بهبود وضعیت جسمانی و رفع خستگی آن‌ها کمک شایانی کنید.

 • اکسسوری

اکسسوری‌ها انواع مختلفی دارند که شما می‌توانید براساس نیاز مخاطب خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. برخی از اکسسوری‌ها مانند پک چرم رومیزی علاوه بر کارایی که دارند، برای میز هر مدیری جنبه زینتی نیز دارند. اکسسوری‌های دیگری مانند عینک آفتابی، جاسوئیچی، جاکارتی و… براساس سلیقه مخاطب، گزینه مناسبی به‌عنوان کادو برای مدیر هستند.

 • عطر و ادکلن

عطر و ادکلن از جمله هدایایی هستند که طرفداران زیادی دارند. امروزه عطر و ادکلن‌ها با رایحه‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند که شما می‌توانید عطر باکیفیتی را براساس سلیقه و علاقه مدیرعامل خود به‌عنوان کادوی روز مدیر خریداری کنید.

 • تابلو

امروزه در بازار تابلوهای لوکس و زیبایی وجود دارند که شما می‌توانید براساس سلیقه خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. خرید تابلوهای سه‌بعدی یا انواع تابلو روکش طلا نیز گزینه‌های مناسبی به‌عنوان کادو برای مدیر هستند.

 • صنایع دستی

بسیاری از افراد به صنایع دستی علاقه خاصی دارند؛ از این‌رو شما با در نظر گرفتن علاقه مدیر خود می‌توانید صنایع دستی شهر خود را به‌عنوان کادو برای او خریداری کنید.

صنایع دستی تبلیغاتی

بیشتر بخوانید:  ۱۰ پیشنهاد خرید کادو رسمی برای آقایان

سخن پایانی

فرهنگ هدیه دادن و هدیه گرفتن یکی از زیباترین و لذت‌بخش‌ترین آداب است که به انسان‌ها احساس ارزشمند بودن و گران‌قدر بودن می‌دهد. تمام انسان‌ها مستحق دریافت هدیه هستند؛ به‌ویژه اگر آن فرد جایگاه مهمی در زندگی ما داشته باشد. هنگام خرید هدیه، در نظر گرفتن علاقه و سلیقه فرد هدیه‌گیرنده و همچنین کارایی هدیه از جمله مواردی هستند که تأثیر بسیاری در انتخاب هدیه مناسب دارند. چنانچه قصد دارید کادوی مناسبی را برای مدیر خود خریداری کنید، بهتر است به شخصیت و علاقه مدیرعامل خود توجه کنید و در زمان مناسب، هدیه خریداری‌شده را به او تقدیم نمایید. همان‌طور که اشاره کردیم خرید کادو برای مدیر لزوماً نیاز به پرداخت هزینه زیادی ندارد و شما می‌توانید با توجه به بودجه خود هدایای ارزشمند و ساده‌ای را خریداری کنید. شما با خرید کادو برای مدیر خود، میزان ارادت و احترام خود را به او نشان می‌دهید و به مدیرعامل خود ثابت می‌کنید در ذهن شما جایگاه ویژه‌ای دارد. ما در این مقاله مطالبی را درباره ویژگی‌های هدیه مناسب برای افراد رده بالا در سازمان و ایده‌های مختلف انتخاب کادو برای مدیر ارائه دادیم. امیدواریم با در نظر گرفتن نکات ارائه‌شده، هدیه مناسب و ارزشمندی را خریداری کنید. در پایان از همراهی شما بسیار سپاسگزاریم.