بهترین هدیه روز روانشناس چیست؟ روانشناسان همواره دغدغه‌مند حال خوب مراجعه‌کنندگان خود هستند و هدف آن‌ها افزایش کیفیت زندگی و حال خوب افراد است. امروزه با توجه به بیشتر شدن مشکلات در جامعه و همچنین افزایش آسب‌پذیری ما، نقش روانشناسان در زندگی تک‌تک افراد پررنگ‌تر شده و نیاز به مراجعه و در ارتباط بودن با آن‌ها نیز بیشتر احساس می‌شود.

ایده برای روز روانشناس  و خرید هدیه برای آن‌ها می‌تواند برای قدردانی از روانشناسان و نشان دادن اهمیت حضور آن‌ها در زندگی ما باشد. دادن هدایایی که برای آن‌ها کاربردی باشد، بسیار هوشمندانه است. اگرچه توجه به زیبایی‌شناسی نیز حائز اهمیت است و مجموع آن‌ها هدیه ویژه‌ای به وجود می‌آورد که برای این تلاشگران دوست‌داشتنی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  بهترین هدیه برای کادر درمان

روز روانشناس چه روزی است؟

روز روانشناس (۲۸ آوریل- ۹ اردیبهشت) سالگرد روزی است که قانون تشکیل سازمان نظام روانشناسی و مشاوره تصویب شد. هرساله در این روز با دادن هدیه روز روانشناس از فعالان این حوزه تقدیر می‌شود تا نقش آن‌ها در کیفیت بالای زندگی افراد یادآور شود.

مناسب‌ترین هدیه روز روانشناس چیست؟

انتخاب هدیه برای روانشناس با توجه به ارتباطی که با این افراد دارید تعیین می‌شود؛ برای مثال اگر صاحب مجموعه‌ای هستید که روانشناسان مختلفی در آنجا کار می‌کنند، می‌توانید برای هدیه روز روانشناس، از هدایای مدیریتی خاص، هدایای تبلیغاتی خلاقانه یا ساعت تبلیغاتی استفاده کنید تا قدردانی خود را به آن‌ها ابراز کرده و اهمیت کاری را که انجام می‌دهند به آن‌ها یادآوری کنید.

برای روز روانشناس می‌توانید هدیه‌ای برای تزئین مطب تهیه کنید یا حتی هدایایی خریداری کنید که در زندگی شخصی از آن‌ها استفاده کنند. ایده‌های جذابی که می‌توانید برای هدیه دادن استفاده کنید عبارت‌اند از:

۱) شمعدرمانی

یکی از بهترین هدایا برای درمان‌گران شمع‌های سویا هستند. این شمع‌ها با داشتن گیاه سویا، خاصیت تجدیدپذیری و آرامش‌بخش دارند. همچنین به‌دلیل سوختن آهسته، ماندگاری بیشتری نیز دارند. شمع سویا جزء بهترین هدایه روز روانشناس و دیگر درمان‌گران است که می‌توان برای قدردانی به آن‌ها تقدیم کرد. این شمع‌ها را می‌توانید به‌عنوان هدیه روز روانشناس، برای همکاران، دوست و اعضای خانواده که روانشناس هستند تهیه کنید. شمع‌های سویا با رایحه‌های مختلف از جمله اسطوخودوس و رایحه‌های آرام‌بخش کاربرد بسیاری برای روانشناسان دارند؛ به‌ویژه در زمانی که خودشان یا مراجعان آن‌ها به آرامش نیاز دارند.

شمع هدیه

۲) ماگ با جملات روانشناسی

روانشناسان با داشتن جلسات طولانی مشاوره دوست دارند برای استراحت چای یا قهوه بنوشند؛ بنابراین با دادن یک ماگ زیبا و شیک به عنوان هدیه روز روانشناس می‌توانید آن‌ها را خوشحال کنید؛ برای مثال اگر می‌خواهید این هدیه روز روانشناس را به دوست خود تقدیم کنید، می‌توانید با نوشتن جملات خنده‌دار و جالب روانشناسی هدیه خود را کمی اختصاصی‌تر کنید. همچنین نوشتن جملاتی که آن‌ها بیشتر به کار می‌برند، می‌تواند شما را در ذهن آنان ماندگار کند؛ جملاتی مانند «همه چیز در ذهن تو اتفاق می‌افتد» و «مشکلات تو ریشه در کودکی‌ات دارند».

مناسب‌ترین هدیه روز روانشناس چیست؟

۳) تابلویی زیبا

هر هدیه روز روانشناس که بتواند دفتر این افراد را زیباتر کند و همچنین با کار روانشناسی نیز ارتباط داشته باشد، بسیار موردپسند خواهد بود. تابلوهایی با نقش مغز یا تصاویر معروف روانشناسی که به زیبایی قاب شده‌اند می‌توانند این خواسته را محقق کنند. تابلویی با تصویر زیبای مغزی که نیمی از آن عکس خود مغز است و نصف دیگرش گل‌های رنگارنگ، نشان‌دهنده نقش روانشناس در فکر و ذهن ماست. این هدیه به عنوان یک ایده برای روز روانشناس به او احساس غرور و ارزش نسبت می‌دهد و سبب خوشحالی‌اش خواهد شد.

۴) کتاب رنگ‌آمیزی بزرگ‌سالان

این کتاب‌ها هدیه‌ای ویژه و جالب برای روز روانشناس شناخته می‌شوند که می‌توانند روانشناس را در اوقات فراغت سرگرم کنند و همچنین آرامش‌بخش باشند. روانشناسان که به ما آرامش می‌دهند، خودشان نیز نیازمند آرامش هستند؛ از این‌رو باید بتوانند این حس را تأمین کنند و به فکر خود نظم بدهند. این کتاب‌ها این موقعیت را برایشان فراهم خواهد کرد و آن‌ها با رنگ‌آمیزی تصاویر و نقل‌قول‌هایی که در این کتاب‌ها وجود دارد حس بسیار خوبی خواهند داشت.

۵) خودکار حکاکیشده

هر روانشناسی برای یا داشته‌ای خود در حین مشاوره به خودکاری شیک و زیبا نیاز دارد؛ به‌ویژه اگر این خودکار با جملات روانشناسی مانند زیگموند فروید حکاکی شده یا اسم او روی آن باشد. این جملات همواره انرژی مثبتی به روانشناس می‌دهد تا بدانند در حال انجام چه کار ارزشمندی هستند و باید قوی بمانند؛ بنابراین این خودکارهای حکاکی‌شده هدیه روز روانشناس بسیار هوشمندانه و کاربردی هستند و می‌توانند به‌عنوان هدایای مدیریتی خاص و هدایای تبلیغاتی خلاقانه نیز ارائه شوند.

۶) دفتر یادداشت چرمی

دانشجویان و متخصصان روانشناسی همیشه به یک دفتر یادداشت بادوام و کاربردی نیاز دارند تا یادداشت‌های خود را در آن ثبت کنند. دفترچه یادداشت‌های چرم با جلوه زیبایی که دارند ارزش هدیه دادن به‌عنوان هدیه روز روانشناس را دارند. نکته مثبت درباره این دفترچه‌ها این است که شما می‌توانید نام روانشناس مورد نظر خود را روی آن‌ها حک کنید یا یادداشتی در صفحه اول آن برایشان بنویسید. همچنین اگر قصد دارید از این دفترها به‌عنوان هدایای تبلیغاتی خلاقانه استفاده کنید، می‌توانید آرم و مشخصات شرکت و مجموعه خود را در صفحات آن چاپ کنید.

دفترچه یادداشت چرمی

۷) تراول ماگ

یکی از گزینه‌های خوب و کاربردی برای هدیه روز روانشناس، تراول ماگ یا ماگ درب‌دار عایق‌دار است. روانشناسان در روزهایی که به مدت طولانی سرکار هستند می‌توانند با نوشیدن قهوه‌ای گرم در این ماگ‌ها سرحال شوند. این ماگ‌ها در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارند؛ از این‌رو با توجه به سبک و علایق فرد گیرنده می‌توانید بهترین آ‌ن‌ها را انتخاب کنید. همچنین با نوشتن جملاتی خاص می‌توانید معنای بیشتری به این لیوان‌ها ببخشید. روانشناس مورد نظر شما چه طرفدار قهوه باشد، چه چای، یا نوشیدنی‌های خنک، تراول ماگ هدیه‌ای خلاقانه است که نشان می‌دهد هدیه‌گیرنده برای شما مهم است

۸) کتاب

روانشناسان به خواندن کتاب‌های روانشناسی علاقه بسیاری دارند؛ درنتیجه شما با خرید یک کتاب روانشناسی خوب و معروفی که قبلاً نخوانده‌اند، آن‌ها را بسیار خوشحال خواهید کرد. در ادامه تعدادی از این کتاب‌های خوب را به شما معرفی می‌کنیم تا انتخاب راحت‌تری داشته باشید.

  • How To Do The Work

کتابی در زمینه روانشناسی و به قلم دکتر نیکول لپراست. این کتاب درباره شناخت آسیب‌هایی است که افراد در طول زندگی داشته‌اند. همچنین کتابی فوق‌العاده‌ برای کسانی است که بهداشت روان را دوست دارند. این کتاب ایده‌هایی نوآورانه دارد که می‌گوید چگونه همه می‌توانند درمانگر خود باشند و با دیگران روابط خوبی ایجاد کنند.

  • قدرت آسیب‌پذیری نوشته دکتر برنه براون

یکی از نویسنده‌های محبوب در این حوزه که هر روانشناسی دوست دارد برای پیشرفت کار خود، کتاب‌های این نویسنده را مطالعه کند. این کتاب درباره مهارت مقابله با آسیب‌پذیر بودن است؛ قدرتی که هر فرد نیاز دارد درباره آن بیشتر بداند و این مهارت را در خود پرورش دهد.

  • کتاب‌های ابر قهرمانی اثر جفری جانسون

اگر به دنبال یک کتاب روحیه‌بخش به‌عنوان هدیه روز روانشناس هستید، این کتاب‌ها گزینه خوبی هستند؛ زیرا با خواندن این کتاب‌ها آن‌ها تمام سختی‌هایی که در روند زندگی مراجعین خود داشته‌اند را به یاد می‌آورند. با این هدیه به آن‌ها انگیزه مضاعفی برای ادامه دادن راه خود و بهبود کارشان را خواهید داد و ارزش کارشان را باری دیگر به آن‌ها یادآور می‌شوید.

۸) تی‌شرت با نوشته‌های جالب

هدیه دادن تی‌شرت با طرح‌ها و نوشته‌های جالب به‌عنوان هدیه روز روانشناس برای روانشناسان و به‌ویژه دانشجویان روانشناسی بسیار خوشحال‌کننده است. با هدیه دادن این تی‌شرت‌ها به آن‌ها نشان می‌دهید چقدر کارشان اهمیت دارد. همچنین می‌توانید با طرح‌هایی مانند مغز، گل و جمله‌های معروف روی این تی‌شرت‌ها، این هدایا را خنده‌دار و دوست‌داشتنی‌تر می‌کنید.

۹) ساعت دیواری

خریدن ساعت دیواری برای مطب روانشناس انتخابی بسیار خاص و ویژه است. هنگامی که روانشناسان در حال صحبت با مراجعان خود هستند گاهی ممکن است متوجه گذر زمان نشوند؛ بنابراین خرید ساعتی که طرح آن نمایانگر حرفه روانشناسی باشد، علاوه بر معنا بخشیدن به فضا، به کنترل زمان مشاوره نیز کمک می‌کند.

اگر قصد دارید از طرف یک ارگان یا شرکت، هدیه روز روانشناس اهدا کنید، ساعت‌های تبلیغاتی از جمله هدایای مناسب است. می‌توانید روی این ساعت‌ها اسم یا لوگو شرکت خود را ثبت کنید. با این هدیه، علاوه بر خوشحال کردن و قدردانی از روانشناسان، می‌توانید باعث دیده شدن نام شرکت خود و پیشرفت آن شوید.

ساعت دیواری

۱۰) مجسمه مغز انسان

یکی دیگر از ایده‌های خلاقانه برای زیبایی بخشیدن به فضای کار روانشناسان، مجسمه‌های مرتبط با این حیطه است؛ برای مثال، مجسمه‌هایی به شکل مغز انسان که قابلیت جدا شدن دارند و با آهن‌ربا به یکدیگر متصل هستند، در توضیح نحوه عملکرد مغز به مراجعان مفید هستند. این مجسمه زیبا را می‌توانید با حک کردن نام روانشناس یا جملات زیبا شخصی‌سازی کنید.

مجسمه مغز انسان

۱۱) گلدان

گلدان‌هایی با گل طبیعی در داخل آن‌ها فضا را بسیار زیبا و طبیعی می‌کنند و زیبایی طبیعی به اتاق می‌بخشند و بهترین ایده برای روز روانشناس       است. می‌توانید با هدیه‌ دادن یک کاکتوس یا سانسوریا که در گلدان‌های زیبا جای گرفته‌اند، برای بهتر کردن حال روانشناسان و روحیه بخشیدن به آن‌ها تلاش کنید. آن‌ها با رسیدگی به گیاهان حس می‌کنند همراهی همیشگی کنار خود دارند.

۱۲) چراغ مطالعه

چراغ مطالعه برای افرادی که در شب مطالعه طولانی‌مدت دارند هدیه‌ای فوق‌العاده است. روانشناسان به‌دلیل مطالعه‌های طولانی کتاب‌های روانشناسی و مطالب مربوط به مراجعان خود، گاهی ساعت‌ها بیدار می‌مانند؛ از این‌رو داشتن چراغ مطالعه برایشان لازم است. با انتخاب چراغ مطالعه‌ای متفاوت به‌عنوان هدیه روز روانشناس، سلیقه خودتان و اهمیت فرد را نشان دهید.

چراغ مطالعه

۱۳) بازی‌های فکری

روانشناسان کسانی هستند که از چالش‌های فکری و حل معماهایی که ذهن آن‌ها را درگیر می‌کند، لذت می‌برند؛ بنابراین دادن هدایایی مانند پازل‌های چوبی سه‌بعدی می‌تواند برایشان جالب باشد. از آنجا که روانشناسان از به چالش کشیدن ذهن افراد لذت می‌برند، اگر خودشان نیز درگیر این موضوع شوند احتمالاً این هدیه را بسیار دوست دارند؛ به‌ویژه اگر این هدیه را به یک دانشجوی روانشناسی بدهید، بسیار خوشحال خواهد شد؛ زیرا در ابتدای مسیر حل معماهای ذهنی افراد قرار دارد.

بیشتر بخوانید:  ۱۱ ایده لاکچری برای کادو روز داروساز

نتیجهگیری

انتخاب هدیه روز روانشناس که با سلیقه او آشنایی زیادی ندارید، ممکن است سخت باشد. در این مقاله، ۱۳ هدیه به شما معرفی کردیم که می‌تواند برای تمام روانشناسان موردپسند باشد. با مطالعه این هدایا و ویژگی آن‌ها مطمئناً هدیه‌ای را پیدا خواهید کرد که فرد مورد نظر شما آن‌ را دوست داشته باشد. برای مناسبت‌های مختلف مانند روز روانشناس و حتی تولد و مناسبت‌های دیگر می‌توانید این هدایا را خریداری کنید. همچنین اگر می‌خواهید در این فرصت هدیه تبلیغاتی خلاقانه‌ای ارائه کنید این لیست به شما کمک خواهد کرد.