یکی از بهترین راه کارها برای معرفی کسب و کار و افزایش تعداد مشتریان، ارائه هدایای تبلیغاتی به کارمندان مراکز مختلف است. با انجام این کار نه تنها شما خدمات خود را به کارمندان معرفی می‌کنید؛ بلکه آن‌ها را مجاب خواهید کرد تا کسب و کار شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند. همچنین تجربه ثابت کرده است که ارائه هدایای تبلیغاتی، تاثیر بسیار بیشتری نسبت به سایر انواع تبلیغات دارد و مشتریان را نسبت به برند شما وفادارتر خواهد کرد. اگر مخاطب شما کارمندان بانکی هستند و قصد دارید کسب و کار نوپای خود را با ارائه هدایای تبلیغاتی بانک به آن‌ها معرفی کنید، خواندن این مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید. در این مقاله شما را با ایده‌هایی آشنا خواهیم کرد که می‌توانند در تبلیغات شما بسیار موثر و کاربردی باشند. در ابتدا بهتر است با تعدادی از ویژگی‌های هدایای تبلیغاتی بانک مناسب و موثر آشنا شوید.

بیشتر بخوانید:  بهترین هدایای تبلیغاتی بیمه| هدیه تبلیغاتی برای دفاتر و شرکت‌های بیمه

هدایای تبلیغاتی بانکی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

اگر به دنبال تهیه هدایای تبلیغاتی بانک با کیفیت و مناسب هستید، بهتر است با ویژگی‌های هدایای تبلیغاتی خوب و کارآمد آشنا باشید تا بتوانید تاثیری عالی در ذهن مخاطب بر جای بگذارید. از جمله ویژگی‌های هدایای تبلیغاتی بانک مناسب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از محصولات با کیفیت استفاده کنید

هدف از چاپ برند تبلیغاتی روی محصولات مختلف و هدیه دادن آن‌ها به مخاطب این است که تاثیرگذاری خوبی داشته باشید و مخاطب را برای خرید از برند ترغیب کنید. مسلما یک محصول بی کیفیت و نامناسب، تاثیر خوبی بر مخاطب نخواهد داشت و او را برای آشنایی بیشتر با محصولات و برند شما تشویق نمی‌کند. برای مثال هدیه دادن خودکاری که به خوبی نمی‌نویسد نه تنها توجه طرف مقابل را جلب نخواهد کرد؛ بلکه موجب می‌شود که طرف مقابل شما احساس کند به او بی احترامی شده است و اعتماد خود را نسبت به شما از دست بدهد. در نتیجه بهتر است از لوازمی با کیفیت بالا و مرغوب استفاده کنید.

 • محصولات کارآمد را برای هدیه دادن انتخاب کنید

هدایای تبلیغاتی که به عنوان هدایای تبلیغاتی بانک انتخاب می‌کنید باید لوازمی کاربردی و پر مصرف برای کارمندان بانکی باشند. چنان چه لوازمی غیر کاربردی را با قصد  و هدف معرفی برند خود به مخاطب هدیه کنید، به احتمال زیاد مخاطب شما آن را در سطل زباله خواهد انداخت و اصلا به آن توجهی نخواهد کرد. در نتیجه بهتر است پیش از تهیه این لوازم به خوبی در ارتباط با وسایل کاربردی برای کارمندان بانک تحقیق کنید و بهترین محصول را از میان آن‌ها برای هدیه دادن انتخاب کنید. در ادامه مقاله شما را با تعدادی از مناسب‌ترین و کاربردی‌ترین هدایای تبلیغاتی بانک آشنا خواهیم کرد که این مطالب می‌توانند بسیار الهام بخش و کمک کننده باشند.

 • محصولات را متناسب با بودجه خود انتخاب و تهیه کنید

توجه به بودجه از اصلی‌ترین نکات در تهیه هدایای تبلیغاتی برای هر ارگان است که به هیچ وجه نباید از آن غافل شوید. ممکن است شما بخواهید یک محصول گران قیمت و پر هزینه مانند پاوربانک را به مخاطب خود هدیه کنید تا بتوانید تاثیر بیشتری بر مخاطب خود داشته باشید؛ اما به دلیل نداشتن بودجه کافی مجبور شوید پاور بانک ارزان‌تر و بی‌کیفیتی تهیه کنید. مسلما چنین موضوعی ذهنیتی منفی در مخاطب ایجاد خواهد کرد. در چنین مواردی بهتر است مثلا به جای هدیه دادن ۱۰۰ پاور بانک بی‌کیفیت و ارزان قیمت، تعداد ۱۰ پاوربانک باکیفیت را تهیه کنید و به تعداد افراد کمتری هدیه بدهید. اما چنان چه تعداد و کمیت برای شما بسیار مهم باشد، می‌توانید اجناس ارزان قیمت‌تر؛ اما با کیفیت، مانند خودکار را به مخاطب هدیه بدهید و به این شکل هم کسب و کار خود را به افراد بیشتری معرفی کنید و هم در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

هدایای تبلیغاتی بانکی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند

 • هدایای تبلیغاتی بانک را مانند یک هدیه بسته بندی کنید

بهتر است لوازم تبلیغاتی را در بسته بندی‌های هدیه زیبا و مناسب به مخاطب هدف عرضه کنید تا تاثیرگذاری کار شما بیشتر باشد. انجام این کار، حس ارزشمند بودن را به مخاطب شما القا می‌کند. همچنین باز کردن بسته بندی هدیه برای دریافت کننده هدیه هیجان انگیز خواهد بود و باعث می‌شود تا او کنجکاوی و ذوق بیشتری را در این باره به خرج دهد و به احتمال زیاد حتما در رابطه با خدمات شما تحقیق خواهد کرد. به این منظور می‌توانید هدایای تبلیغاتی را در جعبه‌های زیبا و آراسته قرار دهید و آن‌ها را مانند یک هدیه ارزشمند تزیین کنید.

هدایای تبلیغاتی بانک را مانند یک هدیه بسته بندی کنید

 • هدایای خود را با یک پیام ساده، جذاب‌تر کنید

چنان چه دریافت کنندگان هدایای تبلیغاتی بانک، در کنار این لوازم یک پیام یا نوشته را از سوی شما دریافت کنند، حس صمیمیت بیشتری پیدا خواهند کرد و با برند شما ارتباط بیشتر و موثرتری برقرار می‌کنند. این پیام می‌تواند یک نوشته کوتاه و صمیمی حاوی تشکر از مخاطب، برای توجه به برند و کسب و کار شما باشد و بر روی کارت یا روی جعبه هدیه درج شود.

 • هدایا را در زمان مناسبی به مخاطب تقدیم کنید

انتخاب زمان مناسب برای دادن هدیه بسیار مهم است. برای مثال شما می‌توانید به جای دادن هدایا در ایام رایج، مانند تعطیلات عید نوروز، هدیه خود را در زمان دیگری به مخاطبین تقدیم کنید. چرا که اکثر صاحبان کسب و کار این زمان را برای عرضه هدایای تبلیغاتی انتخاب می‌کنند و در نتیجه در این ایام، شما توجه مخاطب را با برندهای دیگر نیز شریک خواهید شد. در نتیجه می‌توانید ایامی را انتخاب کنید که مخاطب انتظار دریافت هدیه در آن روزها را نداشته باشد و در نهایت توجه بیشتری به هدیه تبلیغاتی شما نشان دهد.

بهترین انتخاب‌ها برای هدایای بانکی کدام است؟

انواع مختلفی از اقلام پر مصرف و مناسب برای ارائه به عنوان هدایای تبلیغاتی بانک وجود دارند که با درج نام تجاری خود روی آن‌ها و ارائه هر کدام از آن‌ها به کارمندان، می‌توانید نام برند خود را پر آوازه کنید و تعداد مشتریانتان را افزایش دهید. از جمله بهترین انتخاب‌ها به عنوان هدایای تبلیغاتی بانک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سالنامه

کارمندان بانک، بیشترین آمار استفاده از سالنامه‌ها را به خود اختصاص می‌دهند و می‌توان گفت که آن‌ها برای انجام برنامه ریزی‌های کاری قطعا به چنین چیزی احتیاج پیدا خواهند کرد. از سوی دیگر، استفاده از سالنامه برای تبلیغ کسب و کار از جمله قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های معرفی برند است و روشی بسیار شناخته شده محسوب می‌شود.

سالنامه تبلیغاتی

 1. خودکار و هایلایتر

خودکار و هایلایتر جزو پرکاربردترین لوازم تحریر مصرفی هستند که همه افراد در هر سنی از آن‌ها استفاده می‌کنند. در نتیجه اگر این لوازم را به عنوان هدایای تبلیغاتی بانک طراحی کنید و نام برند تجاری خود را روی آن‌ها ثبت کرده و به کارمندان بانک هدیه کنید، نه تنها برند خود را به این کارمندان معرفی می‌کنید؛ بلکه این احتمال وجود خواهد داشت که این لوازم تحریر از طریق فرزندان یا آشنایان این کارمندان به محیط‌های مختلف مثل مدارس و دانشگاه‌ها وارد شوند و برند شما در دیگر محیط‌ها نیز مطرح شود.

 1. نوت استیک یا برگه یادداشت‌های چسبی

استفاده از این برگه‌ها به عنوان هدایای تبلیغاتی هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت؛ اما می‌تواند هدیه‌ای بسیار ارزنده باشد و با داشتن آرم تبلیغاتی برند شما، کسب و کارتان به افراد زیادی معرفی کنند و نام برند تجاری شما را در محیط‌های مختلف مطرح کنند.

 1. دفترچه یادداشت

تهیه یک دفترچه یادداشت جمع و جور با آرم و نشان برند تجاری‌تان، جزو هدایای تبلیغاتی خاص و پر کاربردی خواهد بود که دریافت کننده می‌تواند آن را در هر مکانی با خود به همراه داشته باشد و در نتیجه نام برند تجاری شما بسیار ماندگار خواهد شد.

 1. هدفون

امروزه هدایای تبلیغاتی دیجیتال بسیار محبوب‌تر و همه پسندتر از هدایای تبلیغاتی معمولی هستند؛ چرا که جوانان استقبال بیشتری از این محصولات خواهند کرد. با ارائه این محصولات تحت عنوان هدیه تبلیغاتی، جوانان بیشتری برای خرید از برند شما ترغیب خواهند شد و فروش بسیار خوبی خواهید داشت. هر چند این هدیه جزو هدایای تبلیغاتی نفیس و گران قیمت است و هزینه زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت؛ اما تا مدت‌ها برند شما را در ذهن مشتری ماندگار خواهد کرد و فرصتی بسیار عالی برای برندسازی برندهای جوان و تازه کار است.

هدفون

 1. پاور بانک

یکی از ملزومات دنیای دیجیتالی امروز، پاور بانک‌ها هستند. با طراحی این محصولات به عنوان هدایای تبلیغاتی بانک و هدیه کردن آن‌ها به کارمندان، تاثیر بسیار خوبی روی ذهن آن‌ها خواهید داشت و راهی به سوی قلب این کارمندان باز خواهید کرد تا با علاقه زیادی از محصولات شما دیدن کنند.

پاوربانک

 1. شارژرهای خودرو

اکثر کارمندان بانکی خودروی شخصی خود را دارند و از آن برای آمدن به محل کارشان استفاده می‌کنند. با هدیه دادن شارژر خودرو این امکان را برای آن‌ها فراهم خواهید کرد تا در طول مسیر از این ابزار پرکاربرد برای شارژ کردن تلفن خود استفاده کنند و با هر بار استفاده، نام برند تجاری شما را ببینند و در رابطه با برندی که این محصول بسیار کاربردی را به آن‌ها هدیه کرده است کنجکاو باشند. همین کنجکاوی احتمال خرید محصولات شما، توسط کارمندان را بالا خواهد برد.

 1. فلش

فلش یک وسیله بسیار کاربردی برای ذخیره اطلاعات است که می‌توانید مطمئن باشید دریافت کننده آن را تا زمانی که کاربردی برایش داشته باشد، نزد خود نگهداری می‌کند. همین موضوع موجب می‌شود تا دریافت کننده این هدیه تا مدت‌ها برند تجاری شما را در خاطر داشته باشد و هدیه دهنده را به دیگران نیز معرفی کند.

فلش تبلیغاتی

 1. لیوان

لیوان از جمله هدایای تبلیغاتی رایج است که برای دریافت کننده بسیار پر کاربرد خواهد بود. این محصول هم در خانه و هم در محل کار مورد استفاده قرار می‌گیرد و با وجود این که جزو هدایای تبلیغاتی خاص یا هدایای تبلیغاتی نفیس نیست؛ اما وسیله‌ای بسیار عالی برای معرفی برند شما و شناساندن آن به مخاطب خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  پرطرفدارترین هدایای تبلیغاتی شرکتی

لیوان تبلیغاتی

جمع بندی

در این مقاله تعدادی از مناسب‌ترین هدایای تبلیغاتی بانک را به شما معرفی کردیم و به شما گفتیم که این هدایا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند. بهتر است بدانید انتخاب و طراحی هوشمندانه این هدایا بسیار مهم‌تر از هزینه‌ای که برای خرید این محصولات صرف می‌کنید، خواهد بود و تاثیر بیشتری در معرفی برند شما خواهد داشت. در نتیجه توصیه می‌کنیم که زمان بیشتری را برای انجام این کار در نظر بگیرید تا بهترین و موثرترین انتخاب را داشته باشید.