دانستن بهترین زمان خرید هدایای تبلیغاتی تاثیر بسزایی در هزینه و تاثیر آن روی مخاطب دارد. اگر صاحب شرکتی نوپا هستید یا حتی شرکت بزرگی دارید که درصدد پیشرفت و گسترش نام این شرکت هستید، یکی از راه‌های ساده ارائه هدایای تبلیغاتی است. در شرایط رقابتی که امروزه در بازار کاری وجود دارد، صاحبان شرکت و کسب و کارها همواره به‌دنبال راهی برای شناساندن نام برند خود در بازار هستند تا بتوانند از دیگر رقیبان خود متمایز شوند. ارائه هدایای سازمانی راهی مؤثر و مقرون به صرفه برای رسیدن به این منظور است. در ادامه نکاتی درباره خرید هدایای سازمانی از جمله بهترین زمان خرید هدایای تبلیغاتی بیان شده است.

بیشتر بخوانید:  مناسب ترین هدایای تبلیغاتی بانک ها

نکات لازم برای تهیه هدایای سازمانی

برای ارائه هدایای سازمانی نیاز است به نکات مهمی توجه کنید تا بهترین تأثیر را در رشد کسب و کار شما داشته باشید:

بهترین زمان خرید هدایای تبلیغاتی

 • مناسبت‌های شخصی

بهترین زمان خرید هدایای تبلیغاتی می‌تواند مناسبت‌های شخصی مانند بازنشستگی یک کارمند یا ورود یک کارمند جدید به شرکت شما باشد. شما با این کار نشان می‌دهید کاری که کارمندانتان انجام می‌دهند برایتان ارزشمند است. باید بدانید دستیابی به نتایج کاری و اهداف مهمی که برای کسب و کار خود در نظر دارید از داخل شرکت و از سوی کارمندانتان انجام می‌شود. شما با این کار حس ارزشمندی به آن‌ها می‌دهید و به کار و وفاداری بیشتر تشویق می‌کنید.

 • مناسبت‌های مربوط به شرکت

مناسبت‌های شرکتی مانند سالگرد تأسیس شرکت یا دستاوردهای جدید کسب و کار شما می‌‌‌تواند یکی دیگر از اهداف برای ارائه هدایای تبلیغاتی باشد. تاریخ‌های مهم شرکتی می‌تواند بهترین زمان‌ خرید هدایای تبلیغاتی باشد. شما در این زمان‌ها با ارائه هدایای سازمانی مانند ست‌های تبلیغاتی به تمام افرادی که با آن‌ها ارتباط دارید، به گسترش نام کسب و کارتان کمک شایانی می‌کنید. یکی از مزایای مهم ارائه هدایای سازمانی در مناسبت سالگرد افتتاح شرکت، یادآوری اعتبار و سابقه‌ شما در این کار است که سبب افزایش اعتماد به حرفه و کار شما می‌شود.

 • مناسب‌های سالانه در کشور

بهترین زمان خرید هدایای تبلیغاتی مختلف، مناسبت‌های سالانه و تعطیلات مهم در کشور است. یکی از این مناسبت‌ها تعطیلات نوروز است که فرصت مناسبی برای خرید هدایای سازمانی و اهدای آن به کارمندان و مشتریان شما و یا افرادی از دیگر شرکت‌های همکار شماست. همچنین ارائه هدایای سازمانی به مشتریانتان آن‌ها را به ادامه کار با شما و ارائه خدمات تشویق می‌کند و ارتباط کاری محکم‌تری با آن‌ها خواهید داشت؛ برای مثال اگر آن‌ها تقویم یا سررسیدی از برند شما داشته باشند و هر روز از آن استفاده کنند، در مواقع نیاز سراغ برند شما می‌آیند.

یکی دیگر از مناسبت‌ها شب یلداست. قدردانی و تشکر شما از کارمندان و مشتریانتان در این شب خاص می‌تواند خاطره خوبی را از شما به جای گذارد و به افزایش همبستگی و وفاداری آن‌ها به کارشان می‌افزاید. لازم است برای گسترش کسب و کارتان شناخته شوید؛ بنابراین با ارسال هدایایی تبلیغاتی یلدا که لوگو و نام شرکت‌تان روی آن چاپ شده است درواقع برند خود را برای دسترسی آن‌ها آسان می‌کنید.

اگر می‌خواهید تقویم، سالنامه یا ست تبلیغاتی دارای سالنامه و تقویم را به‌عنوان هدیه سازمانی به مشتریان و کارمندان خود ارائه کنید، نوروز بهترین زمان خرید هدایای تبلیغاتی است؛ زیرا هر کارمند به تقویم جدید یا سالنامه‌ای نیاز دارد که برنامه‌ و کارهای خود را در آن یادداشت کند. اگر شما این هدیه ارزشمند و کاربردی را به‌عنوان هدیه سازمانی به آن‌ها بدهید، علاوه بر ارتباط صمیمانه‌ میان شما و مشتریان نام برند شما و لوگوی شرکت‌تان همیشه در ذهن آنان ماندگار خواهد شد.

نکات لازم برای تهیه هدایای سازمانی

چه نوع هدایای تبلیغاتی وجود دارند؟

هدایای تبلیغاتی می‌توانند اقلام کوچک و در عین حال کاربردی باشند که به نحوی نام شرکت و برند شما روی آن‌ها چاپ شده و سبب شناخته شدن و پیشرفت کسب و کارتان می‌شود. هدایای سازمانی شامل ست‌های تبلیغاتی، تقویم، سالنامه، ماگ، فلاسک و… هستند که در ادامه معرفی شده‌اند.

هدیه ویژه شب یلدا

در نوبل گیفت می‌توانید هدایای تبلیغاتی خاص و زیبای مخصوص این شب را مشاهده کنید که شامل ست پذیرایی مخصوص یلدای سه تکه مسی است که اجزای آن عبارت است از:

۱. ست قندان مسی

۲. شکلات‌خوری مسی

۳. آجیل‌خوری مسی

 1. شمع معطر
 • ست یلدایی دیجیتال

۱. جعبه هاردباکس متالایز

۲. فلاسک دیجیتالی

 • پک هدیه سلامت ویژه یلدا

۱. ظرف مسی

۲. فرنچ پرس

۳. شیشه گیفت حاوی قند گیاهی

۴. میوه خشک

۵. شمع معطر

۶. جعبه هارد باکس متالایز

چه نوع هدایای تبلیغاتی وجود دارند؟

 • هدایای تبلیغاتی خوراکی یلدا
 1. شمع معطر

۲. اسماج 7 گیاه

۳. کبریت

۴. شیشه گیفت حاوی گل محمدی و دمنوش

۵. هاردباکس 2 طبقه

۶ کوکی انار/ هندوانه

 • ست یلدا دیجیتال و مسی شامل
 1. ظرف مسی دست‌ساز کروم
 2. فلش مموری

۳. خودکار تاچ سواروسکی

۴. آجیل چهارمغز

۵. جعبه هاردباکس متالایز

 1. قندان انار نقلی ویژه یلدا
 • پک هدیه سلامت ویژه یلدا عبارت است از:

۱. ظرف مسی

۲. فرنچ پرس

۳. شیشه گیفت حاوی قند گیاهی

۴. میوه خشک

۵. شمع معطر

۶. جعبه هارد باکس متالایز

ست یلدا دیجیتال و مسی

 • جعبه هدیه خوراکی مخصوص یلدا عبارت است از:

۱. فرنچ‌پرس

۲. باسلوق گردویی

۳. آجیل چهار مغز

۴. باکس شیشه‌ای حاوری مویز و دمنوش

۵. شمع طرح یلدا

۶. هاردباکس دوطبقه

 • جعبه هدیه مخصوص یلدا عبارت است از:

۱. فرنچ ‌پرس

 1. اسماج 7 گیاه
 2. کبریت

۴. شمع معطر شیشه‌ای

۵. فال حافظ

۶. هاردباکس دو طبقه

۷. کوکی انار/ هندوانه

 • ست مسی دست‌ساز یلدا عبارت است از:

۱. ظرف مسی دست‌ساز

۲. ظرف مسی طرح انار

۳. جعبه چوبی چرم

بهترین زمان سفارش هدایای تبلیغاتی

 • ست شمع و جار شیشه‌ای یلدا عبارت است از:

۱. جار شیشه‌ای

۲. شمع دست‌ساز طرح یلدا

۳. جعبه کرافت با لیبل اختصاصی

هدایای مخصوص نوروز

 • پکیج دمنوش سلامت شیشه‌ای 3 گیاه
 • ست دمنوش شیشه‌ای 3 گیاه آرامش‌بخش
 • پکیج شیشه‌ای آجیل عید
 • پکیج شیشه‌ای آجیل یلدا
 • پکیج آجیل شیشه‌ای سایز کوچک
 • پکیج خوراکی سلامت با حصیربافی
 • پکیج آجیل رومیزی با جعبه 4 مغز
 • پکیج آجیل رومیزی با جعبه MDF طرحدار

بهترین زمان سفارش هدایای تبلیغاتی

یکی از موارد مهمی که باید در تهیه و سفارش هدایای سازمانی و ست تبلیغاتی در نظر بگیرید، زمان سفارش این اقلام است. اگر پک‌های آماده بدون چاپ نام و لوگو را می‌خواهید که چاپ عمومی دارند، می‌توانید نزدیک به زمان درخواست خود سفارش دهید و در مدت ۷ تا ۱۰ روز کاری سفارش خود را دریافت کنید. با این حال بهترین زمان خرید هدایای تبلیغاتی، به‌ویژه اگر می‌خواهید هدایای سفارشی یا مناسبتی را سفارش دهید، ۳۰ روز تا ۶۰ روز قبل از زمان مورد انتظارتان است. همچنین برای آماده‌سازی کارهای خلاقانه و جدیدی که مدنظرتان است، بهتر است ۶۰ تا ۹۰ روز قبل از زمان موعد، سفارشتان را ثبت کنید.

برای سفارش کارهای چاپی به‌ویژه برای مناسبت نوروز بهتر است در آبان یا حداکثر ماه آذر درخواست دهید تا کارهای چاپ سفارش شما در دی ماه انجام شود. سفارش‌های شما پس از آماده‌سازی و بسته‌بندی در بهمن ماه به دست شما برسند؛ زیرا به‌دلیل سفارش بالای محصولات در نزدیک نوروز و نبود وقت آزاد در چاپخانه‌ها، آماده‌سازی سفارش شما دشوار خواهد بود.

بیشتر بخوانید:  بهترین هدایای تبلیغاتی بیمه| هدیه تبلیغاتی برای دفاتر و شرکت‌های بیمه

نتیجه‌گیری

اهمیت و تأثیری که ارائه هدایای تبلیغاتی در گسترش نام برندتان دارد، قابل قیاس با تبلیغات دیگر نیست. شما با ارائه این هدایای ویژه به کارمندان، مشتریان و همکاران خود، ارتباط کاری محکمی با آن‌ها برقرار می‌کنید. علاوه بر این با این کار وفاداری و وظیفه‌شناسی کارمندانتان را افزایش می‌دهید. نکاتی که باید در بهترین زمان خرید هدایای تبلیغاتی و هدایای سازمانی در نظر داشته باشید، شامل زمان ارائه هدایای تبلیغاتی، انتخاب نوع هدایای سازمانی و همچنین زمان ثبت سفارشتان است.