هدایای تبلیغاتی، یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای معرفی برند و کسب‌وکار هستند. به ویژه اگر کسب‌وکار شما نوپا است تعداد کمتری از مخاطبان آن را می‌شناسند، می‌توانید با تهیه هدایای تبلیغاتی و ارائه آن‌ها به مخاطب هدف، شمار بیشتری از افراد را با خدمات خود آشنا کرده و کسب درآمد کنید. شرکت‌های بسیار زیادی وجود دارند که در زمینه طراحی و اجرای هدایای تبلیغاتی فعالیت می‌کنند. شما می‌توانید با کمک گرفتن از این شرکت‌ها، بهترین و مناسب‌ترین هدایای تبلیغاتی را برای معرفی برند خود تهیه کنید.

اما نکته بسیار مهم و قابل توجهی که وجود دارد این است که بدانید بهترین هدایای تبلیغاتی چه ویژگی‌هایی دارند چگونه می‌توان هدیه تبلیغاتی مناسب را برای مخاطب هدف انتخاب کرد. در این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی‌های هدایای تبلیغاتی بیمه مناسب و حرفه‌ای آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید:  پرطرفدارترین هدایای تبلیغاتی شرکتی

تاثیر هدایای تبلیغاتی روی فروش بیمه

اول از همه بهتر است بدانید که هدایای تبلیغاتی بیمه با چه هدفی تهیه می‌شوند و چه تاثیری روی میزان فروش بیمه خواهند داشت. صرف نظر از اینکه خدمات شرکت بیمه شما تا چه حد گسترده و با کیفیت هستند، بدون تبلیغات مناسب فروش چندانی نخواهید داشت. درست به همین دلیل، شما نیاز دارید که هدایای تبلیغاتی بیمه و سایر روش‌های تبلیغاتی را برای شناخته‌تر شدن خدمات خود استفاده کنید.

مسلماً زمانی که مخاطب هدیه‌ای از شما دریافت می‌کند، علاقمندی بیشتری برای آشنایی با کسب‌وکار و خدمات شما از خود نشان خواهد داد. حتی می‌توان گفت که تاثیر این نوع تبلیغ از دیدن آگهی تبلیغاتی بیشتر است. اما هدایای تبلیغاتی بیمه جذاب موثر چه ویژگی‌هایی دارند؟

ویژگی‌های هدایای تبلیغاتی بیمه مناسب چیست؟

برای تاثیرگذاری بیشتر هدایای تبلیغاتی بیمه روی ذهن مخاطب هدف، باید به یک سری از نکات توجه داشته باشید که در این قسمت به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 1. طراحی ظاهری جذاب و زیبا، نیمی از مسیر تبلیغ به وسیله هدایای تبلیغاتی بیمه است

تصاویر و نوشته‌های چاپ شده روی هدایای تبلیغاتی بیمه باید از نظر ظاهری مخاطب را به خود جذب کنند و به قدری دوست داشتنی باشند که مخاطب برای استفاده از وسیله مورد نظر ترغیب شود. برای انجام این کار می‌توانید از یک طراح حرفه‌ای بخواهید تا لوگوی مورد نظر شما را به زیبایی تمام طراحی کند.

 1. از لوازم با کیفیت و با دوام استفاده کنید

کیفیت بالای هدایای تبلیغاتی بیمه در کنار زیبایی ظاهری، یک هدیه بی‌نقص می‌سازد که ارائه آن به مخاطب تاثیر بسیار زیادی روی ذهن او خواهد داشت. چنانچه شما از لوازم بی‌کیفیت  و فاقد کارایی برای هدیه دادن به مخاطبین خود استفاده کنید، مخاطب شما احساس خواهد کرد که به شعور او توهین شده است و مسلماً در اولین فرصت هدیه تبلیغاتی شما را در سطل زباله می‌اندازد. در این حالت دیگر محال است که مخاطب از خدمات بیمه شما استفاده کند. برای مثال، تصور کنید که شخصی یک هدفون به شما هدیه می‌دهد. در نگاه اول شما بسیار خوشحال خواهید شد و برای استفاده از این وسیله لحظه شماری می‌کنید؛ اما اگر به محض روشن کردن آن متوجه شوید که هدفون سوخته و کار نمی‌کند چه حسی به شما دست خواهد داد؟ مسلماً گمان می‌کنید که به شما بی‌احترامی شده است.

با توجه به موارد گفته شده بهتر است در تهیه هدایای تبلیغاتی بیمه از لوازم با کیفیت و پرکاربرد استفاده کنید. حتی اگر بودجه کافی برای دادن هدایای تبلیغاتی لاکچری ندارید، از هدایای ارزان قیمت؛ اما با کیفیت استفاده کنید.

 1. هدایایی متناسب با نیاز مخاطب هدف را انتخاب کنید

هدایای تبلیغاتی بیمه یا هر هدیه تبلیغاتی دیگری باید کاربردی باشد و بتواند بخشی از نیازهای مخاطب را برطرف کند. در ادامه این مقاله تعدادی از بهترین هدایای تبلیغاتی بیمه را به شما معرفی خواهیم کرد.

ویژگی‌های هدایای تبلیغاتی بیمه مناسب چیست؟

 1. با یک یادداشت کوچک، حس ارزشمندی را به مخاطب القا کنید

نوشتن یک یادداشت در قالب کارت پستال و قرار دادن آن روی هدایای تبلیغاتی بیمه، تاثیر مثبتی روی ذهن مخاطب شما خواهد داشت و برند شما را در ذهن آن‌ها ماندگارتر خواهد کرد. این یادداشت می‌تواند متنی باشد که در آن پیشاپیش از توجه مخاطب به برند و خدمات شما تشکر شده باشد و یا می‌توانید در این متن از گیرنده هدایای تبلیغاتی بیمه بخواهید که از خدمات شما دیدن کنند.

 1. هدایا را در بسته بندی‌های زیبا و آراسته تقدیم کنید

القای حس ارزشمندی به مخاطب موجب می‌شود که او نسبت به شما حس وفاداری داشته باشد و برای دریافت خدمات مورد نیاز خود، تنها به کسب‌وکار شما مراجعه کند. با تقدیم کردن هدایای تبلیغاتی بیمه در بسته‌بندی‌های زیبا و کادویی، حس احترام و ارزشمندی را به مخاطب منتقل می‌کنید. نیازی نیست که این بسته‌بندی گران قیمت و پرزرق‌وبرق باشد. یک بسته‌بندی خلاقانه و زیبا برای جلب نظر دریافت کننده کافی خواهد بود.

هدایای تبلیغاتی مناسب برای دفاتر بیمه

انواع مختلفی از لوازم وجود دارند که می‌توان از آن‌ها به عنوان هدایای تبلیغاتی بیمه استفاده کرد. این هدایا شامل هدایای مدرن و سنتی هستند و هر کدام جذابیت و کارایی خاص خود را دارند. تمامی این لوازم از لوازم کاربردی و کارآمد هستند و می‌توانید مطمئن باشید که دریافت کننده از آن‌ها استفاده خواهد کرد و این لوازم را دور نمی‌اندازد. بعضی از لوازمی که می‌توانید به عنوان هدایای تبلیغاتی بیمه تهیه کرده و به مخاطب هدیه کنید شامل موارد زیر هستند:

 • سالنامه یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین هدایای تبلیغاتی

از گذشته تا به امروز سالنامه‌ها لوازم التحریری هستند که آن‌ها را بیشتر در قالب محصولات تبلیغاتی مشاهده می‌کنیم. علت این امر این است که تقریباً همه افراد برای برنامه‌ریزی یا یادداشت برداری به این وسیله پرکاربرد نیاز پیدا خواهند کرد. این هدیه جزو هدایای مدیریتی با قیمت مناسب و کارایی فراوان است که گروه هدف آن سن و سال خاصی را شامل نمی‌شود. شما می‌توانید مطمئن باشید که دریافت کننده، این وسیله را همواره در کیف خود یا روی میز کارش نگه می‌دارد و با هر بار استفاده از آن به یاد برند شما خواهد افتاد. شما می‌توانید سالنامه‌های تبلیغاتی را در ابعاد مختلف از کوچک به بزرگ تهیه کنید.

سالنامه یکی از رایج‌ترین و پرکاربردترین هدایای تبلیغاتی

 • خودکار یا روان نویس، هدیه تبلیغاتی کوچک اما موثر

به جرات می‌توان گفت که خودکار یا روان نویس کوچک‌ترین و خوش قیمت‌ترین هدیه‌ای خواهد بود که می‌توانید به عنوان هدیه تبلیغاتی به مخاطب خود بدهید. تمامی کارمندانی که این خودکار را از شما هدیه می‌گیرند آن را به طور مداوم روی میز کار و در دسترس خود نگه خواهند داشت؛ همچنین در طول روز به جز خود کارمند، اگر افراد نیز از این وسیله استفاده کنند ، نام برند تجاری شما را خواهند دید. به این شکل، بدون نیاز به تهیه هدایای تبلیغاتی لاکچری و گران قیمت، خدمات خود را به آسانی و با کمترین زحمت به تعداد افراد بسیار زیادی معرفی می‌کنید. چنانچه مایل به صرف هزینه زیادی برای تهیه هدایای تبلیغاتی بیمه نیستید، بهترین گزینه پیش روی شما استفاده از خودکار یا روان نویس با کیفیت و ارائه آن با جذاب‌ترین و زیباترین طراحی تبلیغاتی ممکن به مخاطب خواهد بود.

 • لیوان و ماگ تبلیغاتی، یکی از خوشحال کننده‌ترین هدایا برای کارمندان

نوشیدن یک لیوان چای، در ساعات کاری و اداری، به رفع خستگی و به دست آوردن انرژی برای ادامه روز بسیار کمک خواهد کرد. با هدیه دادن لیوان و ماگ تبلیغاتی به مخاطبین خود، آنها را بسیار خوشحال خواهید کرد. لیوان یا ماگی که شما به مخاطب هدیه می‌دهید، هدیه‌ای لاکچری یا نفیس نیست؛ اما با این وجود، مخاطب شما آن را در خانه و محل کار مورد استفاده قرار خواهد داد. به این شکل، شما به صورت کاملاً غیرمستقیم، دائماً برند تجاری خود را تبلیغ خواهید کرد. این هدیه از آن دسته هدایایی است که می‌توانید مطمئن باشید تا سالیان سال توسط دریافت کننده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 • تقویم‌های رومیزی، هدیه‌ای هوشمندانه برای معرفی برند شما

چنانچه بخواهید تصمیمی بسیار هوشمندانه داشته باشید، می‌توانید یک تقویم رومیزی با طراحی بسیار جذاب تهیه کنید و آن را به عنوان هدایای تبلیغاتی بیمه به مخاطب تقدیم کنید. تقویم‌های رومیزی، همیشه در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت و افراد زیادی در طول روز به آن نگاه می‌کنند. به این شکل شما نام برند خود را در معرض دید افراد بسیار زیادی قرار خواهید داد.

هدایای تبلیغاتی مناسب برای دفاتر بیمه

 • جاکارتی تبلیغاتی، هدیه‌ای جمع و جور و محبوب

این روزهایی که دیگر مردم پول نقد را با خود حمل نمی‌کنند و کارت‌های بانکی جایگزین پول نقد شده‌اند، فرصتی بسیار عالی برای صاحبان کسب‌وکار فراهم شده است تا با صرف هزینه بسیار کم تهیه جاکارتی‌های تبلیغاتی، برند تجاری خود را تبلیغ کنند. اگر می‌خواهید مخاطب از این جاکارتی به طور مداوم استفاده کند و آن را دور نیندازد، باید از طرح‌های جذاب و زیبا برای آراستن آن استفاده کنید.

 • جاکلیدی تبلیغاتی، همراهی همیشگی برای دریافت کننده این هدیه

جاکلیدی تبلیغاتی می‌تواند از جمله دیگر هدایای تبلیغاتی بیمه باشد که در حین محبوبیت از کارایی بسیار زیادی نیز برخوردار است. دریافت کننده این هدیه، جاکلیدی شما را در هر مکان و زمانی با خود به همراه خواهد داشت؛ در نتیجه افراد مختلف این وسیله را در دست او خواهند دید و در طول روز تعداد زیادی از مردم با برند شما آشنا می‌شوند.

جاکلیدی تبلیغاتی

 • پاور بانک تبلیغاتی، از هدایای تبلیغاتی لاکچری و مدرن

وسایل الکترونیکی امروزه کارایی بسیار زیادی در زندگی مردم دارند. جوانان استفاده از وسایل الکترونیکی و مدرن و هدیه گرفتن آن‌ها را نسبت به لوازم سنتی ترجیح می‌دهند. با توجه به این مسئله، اگر مخاطب هدف شما بیشتر جوانان هستند، استفاده از پاور بانک تبلیغاتی برای مطرح کردن برند کاملاً مناسب شرایط شما خواهد بود. اما از آنجایی که پاور بانک یک وسیله گران قیمت است و تعداد زیاد آن به عنوان هدیه تبلیغاتی نیازمند صرف هزینه بالایی خواهد بود، توصیه می‌کنیم پیش از هر چیزی به بودجه در دسترس برای تبلیغات توجه کنید. با این حال می‌توانید مطمئن باشید که در صورت تهیه این وسیله به عنوان هدایای تبلیغاتی بیمه، مخاطب به طور دائم از این وسیله استفاده خواهد کرد و هیچ گاه آن را کنار نمی‌گذارد. همچنین او ممکن است کنجکاو شود که برند تجاری هدیه دهنده این وسیله گران قیمت چه خدماتی را ارائه می‌کند.

 • فلش مموری تبلیغاتی، هدیه‌ای مناسب برای ذخیره سازی مهم‌ترین اطلاعات

فلش مموری تبلیغاتی، یکی دیگر از هدایای تبلیغاتی مدرن و جوان پسند است که دریافت کننده از آن به عنوان وسیله‌ای برای ذخیره مهم‌ترین اطلاعات خود استفاده خواهد کرد. نتیجه می‌توانید مطمئن باشید که او این وسیله را همواره در نزدیکی خود نگه می‌دارد و با هر بار استفاده از آن نام برند تجاری شما را خواهد دید. این هدیه تبلیغاتی یکی از خاص‌ترین هدایای تبلیغاتی موجود است و با هدیه دادن آن به مخاطب، برند و کسب‌وکار خود را ارزشمندتر جلوه خواهید داد.

 • سایر هدایای تبلیغاتی بیمه

موارد فوق تعدادی از برترین و محبوب‌ترین هدایایی هستند که می‌توان از آن‌ها به عنوان هدایای تبلیغاتی بیمه استفاده کرد؛ اما ابزار و لوازم دیگری نیز وجود دارند که با هدیه دادن آن‌ها به عنوان هدایای تبلیغاتی، توجه مخاطبین را به کسب‌وکار خود جلب خواهید. از جمله این لوازم می‌توان به پیکسل‌ها، کیف مدارک، فلاسک، پک‌های خوراکی، صنایع دستی، هدفون، شارژر و… اشاره کرد.

بهترین زمان برای تهیه و ارائه هدایای تبلیغاتی چه زمانی است؟

شما می‌توانید هدایای تبلیغاتی را در مناسبت‌های خاصی مانند عید نوروز، شب یلدا، عید قربان و… به مخاطبین هدیه دهید. همچنین می‌توانید در مناسبت‌هایی که برای شما بسیار مهم هستند، این کار را انجام دهید. برای مثال سالگرد تاسیس برند یا کسب‌وکارتان، زمان مناسبی خواهد بود. البته محدودیت خاصی برای انجام این کار وجود ندارد و شما می‌توانید در هر تاریخ و زمانی که دوست داشته باشید، این هدایا را تهیه و توزیع کنید؛ اما انجام این کار در مناسبت‌های خاص، تاثیرگذاری عمل شما را بیشتر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:  راهنمای خرید هدیه سازمانی

بهترین زمان برای تهیه و ارائه هدایای تبلیغاتی چه زمانی است؟

جمع بندی

این مقاله به منظور آشنایی بیشتر شما با هدایای تبلیغاتی بیمه تهیه و نوشته شد. در این مطلب، از اهمیت هدایای تبلیغاتی و نقش آن‌ها در میزان فروش کسب‌وکار و معرفی برندتان به شما گفتیم. همچنین شما را با بهترین و مناسب‌ترین هدایا و لوازمی که می‌توانید از آن‌ها به عنوان هدایای تبلیغاتی بیمه استفاده کنید، آشنا کردیم. امیدواریم مطالب گفته شده در این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشند و توانسته باشیم شما را برای گسترش بیشتر کسب‌وکارتان و معرفی آن به دیگر افراد راهنمایی کرده باشیم.

چنان چه تجربه استفاده از هدایای تبلیغاتی برای معرفی برند خود را دارید، ممنون می‌شویم تجربیات خود را در کامنت‌ها با ما درمیان بگذارید. همچنین از شما دعوت می‌کنیم که در قسمت نظرات به ما بگویید که دریافت کردن کدام هدایای تبلیغاتی شما را خوشحال‌تر خواهد کرد؟ و ممکن است شما را برای آشنایی بیشتر با برند هدیه دهنده و استفاده از خدمات او ترغیب کند؟ از توجه و همراهی شما تا پایان این مقاله بسیار سپاس‌گزاریم.