هدایای تبلیغاتی شرکتی، یکی از راه‌های مناسب برای معرفی خدمات، برند و کسب‌وکار شما هستند. اکثر کسب‌وکارها امروزه از این روش برای افزایش تعداد مشتریان خود استفاده می‌کنند. در نتیجه انتخاب هدایای تبلیغاتی شرکتی خاص و مناسب در این جو رقابتی کار آسانی نخواهد بود. چرا که شما باید هدیه‌ای را انتخاب کنید که از هدایای سایر شرکت‌ها کارآمدتر و دوست داشتنی‌تر باشد و توجه مخاطب را به خود جلب کند. اگر به دنبال تهیه هدایای تبلیغاتی شرکتی جذاب و مناسب هستید؛ اما نمی‌دانید کدام هدایا مناسب کسب‌وکار و مخاطب هدف شما هستند خواندن این مقاله به شما توصیه می‌شود.

بیشتر بخوانید:  راهنمای خرید هدیه سازمانی

هدایای تبلیغاتی شرکتی چیست؟

هدایای تبلیغاتی شرکتی شامل لوازم و اقلامی هستند که مدیران و صاحبان کسب و کار برای تشویق و تشکر از خدمات کارمندان خود به آن‌ها تقدیم می‌کنند. همچنین این هدایا با هدف ایجاد حس وفاداری در مشتریان به آن‌ها ارائه می‌شود. صاحبان کسب‌وکار در تهیه این هدایای تبلیغاتی، آرم و نشان شرکت خود را روی این محصولات ثبت کرده و به این شکل، هرگاه مصرف‌کننده و دریافت‌کننده محصول از این وسیله استفاده کند نام شرکت هدیه دهنده برای او تداعی خواهد شد.

چنان چه هدایای تبلیغاتی شرکتی را صحیح و حرفه‌ای انتخاب کنید، خواهید دید که انجام این کار به اندازه چاپ بیلبوردهای تبلیغاتی در جلب نظر و توجه مخاطب و جذب مشتریان موثر است.

پر استفاده‌ترین هدایای تبلیغاتی شرکتی کدامند؟

در این قسمت قصد داریم شما را با تعدادی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین هدایای تبلیغاتی شرکتی آشنا کنیم. آشنایی با این موارد به شما کمک می‌کند تا با ذهنیت بهتری برای انتخاب کالای مورد نظر خود اقدام کنید. بعضی از پراستفاده‌ترین هدایای تبلیغاتی شرکتی شامل موارد زیر هستند:

 • ماگ و لیوان

ماگ و لیوان از رایج‌ترین هدایای تبلیغاتی هستند که می‌توانید نام و نشان برند تجاری خود را روی آن‌ها چاپ کرده و به کارمندان و مشتریان هدیه دهید. به این صورت هر زمان که دریافت کننده هدیه در ماگ یا لیوانی که از شما دریافت کرده است چای می‌نوشد نام برند تجاری شما را مشاهده خواهد کرد.

ماگ و لیوان تبلیغاتی

 • خودکار و روان نویس

خودکار و روان نویس از آن دسته هدایای تبلیغاتی ارزان‌قیمت و بسیار پرکاربرد است که تقریباً برای همه افراد در هر سن و حرفه‌ای کاربرد دارد. با هدیه دادن یک خودکار یا روان نویس تبلیغاتی با جوهر روان و با کیفیت، جایی برای نام برند تجاری خود روی میز کار مخاطب پیدا می‌کنید؛ به این شکل می‌توانید کسب‌وکار خود را دائماً تبلیغ کنید بدون آن که هزینه جدیدی برای انجام تبلیغات بپردازید.

خودکار و روان نویس تبلیغاتی

 • جاکارتی تبلیغاتی

جاکارتی تبلیغاتی از آن دست هدایای تبلیغاتی شرکتی است که مخاطب همیشه از دریافت آن استقبال خواهد کرد. این هدیه تبلیغاتی در حین کارایی و محبوبیت برای شما بسیار کم هزینه خواهد بود. در نتیجه با صرف کمترین میزان هزینه می‌توانید مخاطب را مجاب کنید تا نام برند تجاری شما را همواره همراه خود و در جیب خود داشته باشد. به این وسیله این احتمال نیز وجود خواهد داشت که دیگران جاکارتی تبلیغاتی شما را ببینند و آن‌ها نیز با نام تجاری شما آشنا شوند.

پر استفاده‌ترین هدایای تبلیغاتی شرکتی کدامند؟

 • سررسید و سالنامه تبلیغاتی

سررسید و سالنامه یکی دیگر از پرطرفدارترین محصولات تبلیغاتی محبوب شرکت‌ها است که تقریباً برای تمامی افراد و ویژه کارمندان کاربرد دارد. این هدیه دوست داشتنی می‌تواند با قرارگیری در کیف یا روی میز کار مخاطب، به طور مداوم و غیرمستقیم خدمات شما را معرفی و تبلیغ کند.

 • پاور بانک

چنانچه هزینه انجام تبلیغات با استفاده از هدایای تبلیغاتی شرکتی برای شما اهمیتی ندارد، می‌توانید از پاور بانک به عنوان یک هدیه لاکچری استفاده کنید. پاور بانک جزو هدایای تبلیغاتی مدرن محسوب می‌شود و در میان جوانان طرفداران بیشتری را نسبت به طرفداران هدایای سنتی به خود اختصاص می‌دهد. به طور قطع اگر یک پاور بانک با کیفیت و کارآمد را به عنوان هدیه تبلیغاتی به مخاطب خود هدیه کنید او در رابطه با برند و خدمات شما کنجکاو خواهد شد و در صورت نیاز از این خدمات استفاده خواهد کرد. همچنین دادن این هدیه لاکچری به کارمندان باعث می‌شود آن‌ها احساس خوشحالی و احترام کنند و با شور و اشتیاق بیشتری به انجام وظایف خود بپردازند.

 • فلش مموری

این وسیله از دیگر هدایای تبلیغاتی شرکتی مدرن است که به دریافت کننده فضای کافی برای ذخیره اطلاعات مهم می‌دهد. به طور قطع مخاطب از این هدیه استقبال فراوان خواهد کرد و بیش از پیش به کسب‌وکار شما احترام خواهد گذاشت. هرچند برای تهیه فلش مموری به عنوان هدیه تبلیغاتی مدرن نیاز به صرف هزینه نسبتاً زیادی نخواهید داشت؛ اما دادن این هدیه پرستیژ کاری شما را بسیار بالا خواهد برد.

کاربرد هدایای تبلیغاتی شرکتی چیست؟

همان طور که گفتیم، هدایای تبلیغاتی شرکتی شما کمک می‌کنند تا برندتان را به دیگران معرفی کنید. در این قسمت به صورت جامع و کامل، چند کاربرد مهم هدایای تبلیغاتی شرکتی را به شما معرفی خواهیم کرد تا چنانچه تا به حال برای استفاده از این محصولات قانع نشده‌اید، بتوانید اهمیت این موضوع را راحت‌تر درک کنید‌. برخی از مهم‌ترین کاربردهای هدایای تبلیغاتی شرکتی شامل موارد زیر هستند:

 • با استفاده از هدایای تبلیغاتی شرکتی، برند خودتان را به دیگران معرفی می‌کنید

اگر می‌خواهید برند و کسب‌وکار شما بیشتر دیده شود یا به خصوص اگر کسب‌وکاری تازه و نوپا دارید و نمی‌دانید که چگونه آن را به مخاطب هدف معرفی کنید، استفاده از هدایای تبلیغاتی شرکتی راهی آسان و موثر برای رسیدن به هدفتان خواهد بود. پژوهش‌ها نشان داده است که مخاطبینی که هدایای تبلیغاتی دریافت می‌کنند، برند مورد نظر را راحت‌تر و بهتر از سایر برندها به خاطر می‌آورند. پس با انجام این کار شما در ذهن مخاطب ماندگار خواهید شد و او در صورت نیاز به خدماتی که توسط شما ارائه می‌شوند، به احتمال زیاد به شما مراجعه خواهد کرد.

برای اینکه تبلیغ شما به وسیله هدایای تبلیغاتی شرکتی موثرتر و ماندگارتر باشد، بهتر است هدایا را از میان کالاهایی که بیشترین استفاده را برای مشتری دارند و همچنین بیشترین ارتباط را با کسب و کار شما دارند، انتخاب کنید.

معرفی برند با هدیه تبلیغاتی

 • با کمک هدایای تبلیغاتی شرکتی، احساس ارزشمندی را در کارکنان خود زنده کرده و آن‌ها را نسبت به شغلشان وفادارتر کنید

یافته‌ها نشان می‌دهند که کسب‌وکارهایی که به کارمندان خود هدیه می‌دهند، ارتباط خیلی بهتری با کارمندان برقرار می‌کنند. همچنین کارمندانی که از کارفرمای خود هدیه دریافت می‌کنند، احساس رضایتمندی بیشتری به شغل و کار خود دارند. چنانچه شما در مناسبت‌های مختلف کارمندانتان را با هدایایی، هرچند کوچک، غافلگیر کنید، آن‌ها احساس ارزشمندی و احترام خواهند داشت و نسبت به شغل و کار خود متعهدتر و وفادارتر خواهند شد. از این رو توصیه می‌کنیم که استفاده از هدایای تبلیغاتی شرکتی و هدایای سازمانی را برای ابراز تشکر و قدردانی از کارمندان خود فراموش نکنید.

 • با استفاده از هدایای تبلیغاتی شرکتی، لوگوی برند تبلیغاتی خود را برای همیشه در ذهن مخاطب ماندگار کنید

زمانی که مخاطب شما آیتم‌هایی با نشان اختصاصی برند شما را به همراه داشته باشد، بدون نیاز به تبلیغ و یادآوری همواره کسب‌وکار شما را در ذهن خواهد داشت. به همین دلیل است که باید هدایای تبلیغاتی شرکتی جذاب و با ماندگاری بالا و با طرح اختصاصی برندتان را تهیه کرده و آن ها را به مخاطبین هدیه کنید. این هدیه تبلیغاتی باید به نوعی انتخاب و طراحی شده باشد که ارزش نگه داشتن داشته باشد و مخاطب آن را نزدیک به خود نگه دارد تا با دیدن آن مدام کسب‌وکار شما را یادآور شود. در قسمت‌های بعدی مقاله به شما خواهیم گفت که هدایای تبلیغاتی مناسب و ماندگار و مخاطب پسند چه ویژگی‌هایی دارند.

 • به وسیله هدایای تبلیغاتی شرکتی، حس وفاداری را در مشتریان ایجاد کنید

دادن هدایای تبلیغاتی شرکتی به مشتریان، تاثیرات مشابهی همانند تاثیرات اهدای این هدایا به کارمندان دارد. در نتیجه زمانی که مشتری احساس کند که شما به او احترام می‌گذارید و برای او ارزش قائل هستید، او نیز متقابلاً برای شما ارزش و احترام بسیار زیادی قائل خواهد شد؛ همچنین ترجیح می‌دهد خدمات مورد نیاز خود را از فروشنده‌ای محترم و خوش برخورد دریافت کند. همچنین اگر او مجدداً به دریافت چنین خدماتی نیاز داشته باشد، بارها و بارها به شخص شما مراجعه خواهد کرد.

هدایای تبلیغاتی شرکتی مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

همانطور که گفتیم هدایای تبلیغاتی شرکتی باید برای جلب نظر مشتریان و کارمندان، ویژگی‌های خاصی داشته باشند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. با کیفیت باشند

کیفیت مناسب یکی از مهم‌ترین پارامترهایی است که در زمان انتخاب هدایای تبلیغاتی شرکتی باید به آن توجه داشته باشید. با انتخاب هدایای بی‌کیفیت و نامناسب، تنها کسب‌وکار و مدیریت خود را در نزد مشتریان و کارمندان زیر سوال خواهید برد. چرا که هیچ کسی دوست ندارد هدیه‌ای بی‌کیفیت و به درد نخور دریافت کند. مسلماً دریافت‌کننده چنین هدیه‌ای، کالا را در اولین فرصت ممکن دور خواهد انداخت و دیگر ارزشی برای برند شما قائل نخواهد شد. در مقابل اگر می‌خواهید که کارمندتان یا مشتری مورد نظر شما، هدیه دریافتی با آرم برند تجاری تان را همواره به همراه داشته باشد و از آن استفاده کند، توصیه می‌کنیم در رابطه با کیفیت این کالا حساسیت بیشتری به خرج بدهید.

هدیه تبلیغاتی باکیفیت

 1. کاربردی باشند

هدیه انتخابی شما باید از بین کالاهایی انتخاب شده باشد که مخاطب به آن‌ها احتیاج دارد و مطمئن هستید در صورت دریافت آن، کالای مورد نظر را تا حد امکان مورد استفاده قرار خواهد داد. این مسئله در یادآوری مکرر برند شما توسط دریافت کننده هدیه و بالا رفتن احتمال استفاده او از خدماتتان بسیار موثر است.

 1. خلاقانه باشد

از آنجایی که این روزها اکثر شرکت‌ها و برندهای تجاری از هدایای تبلیغاتی شرکتی برای معرفی کسب‌وکار و تجارت خود استفاده می‌کنند، لازم است خلاقانه‌تر عمل کنید تا بتوانید با ارائه هدایای متفاوت از رقیبان خود پیشی بگیرید.

 1. جذابیت ظاهری داشته باشند

داشتن جذابیت ظاهری در کنار موارد گفته شده فوق، کالای تبلیغاتی شما را به یک هدیه تبلیغاتی بی‌رقیب و بسیار دوست داشتنی مبدل خواهد کرد. به این منظور لازم است که یک لوگوی تبلیغاتی زیبا را برای چاپ طراحی کنید. همچنین بهتر است از اجرای طرح‌های شلوغ بپرهیزید و بدانید که زیبایی در سادگی است. همچنین یک لوگوی ساده و در عین حال جذاب، ماندگاری بیشتری نسبت به طرح‌های شلوغ در ذهن مخاطب شما خواهد داشت.

 1. با موقعیت مورد نظر تناسب داشته باشند

اگر هدایای تبلیغاتی شرکتی را برای مناسبت‌های خاصی در نظر دارید، بهتر است تناسب بین موقعیت و هدیه را رعایت کنید. برای مثال، هدیه سازمانی شب یلدا بهتر است شامل وسایل مورد نیاز برای برگزاری شب یلدا، از جمله آجیل یا پک‌های دمنوش، باشد و طراحی متناسب با این مناسبت داشته باشد. این موضوع برای هدیه نوروزی اداری نیز صدق می‌کند و می‌توانید هدایای سازمانی را در این ایام به صورت پک‌های نوروزی تهیه و توزیع کنید.

بیشتر بخوانید:  راهنمای خرید هدیه سالگرد ازدواج

جمع بندی

در این مقاله در ارتباط با هدایای تبلیغاتی شرکتی با شما صحبت کردیم. مزایا، کاربردها و بهترین انواع هدایای تبلیغاتی شرکتی تنها تعدادی از موضوعاتی هستند که در این مطلب به بررسی آن‌ها پرداختیم. چنان چه به عنوان یک کسب‌وکار تا به حال با استفاده از هدایای تبلیغاتی، خدمات خود را معرفی کرده‌اید، لطفا در قسمت نظرات، تجربه خود را با ما در میان بگذارید تا صاحبان کسب‌وکار نوپا بتوانند ار تجربیات شما ایده بگیرند. همچنین از خوانندگان عزیز درخواست می‌کنیم که در قسمت نظرات به ما بگویند که به عنوان یک کارمند یا مشتری، دریافت چه هدیه‌ای موجب می‌شود تا شما به شرکت مورد نظر وفادارتر شوید؟ یا از نظر شما یک هدیه تبلیغاتی شرکتی موثر و مناسب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتواند توجه و نظر مخاطب هدف را به خود جلب کند؟