فرهنگ هدیه دادن در سراسر جهان از گذشته‌های دور تاکنون به‌منظور ابراز علاقه به عزیزان خود و قدردانی از آن‌ها وجود داشته است. درحقیقت هدیه گرفتن و هدیه دادن امر بسیار لذت‌بخشی است که احساسات خوبی را برای هر دو طرف رقم می‌زند، اما گاهی اوقات انتخاب هدیه مناسب به یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌های افراد تبدیل می‌شود؛ چراکه علاقه و سلیقه افراد با یکدیگر بسیار متفاوت است و شناخت لوازم مورد نیاز آن‌ها کار چندان آسانی نیست. با وجود این می‌توان گفت امروزه شغل هر فرد می‌تواند به‌نوعی نشانگر نیازمندی‌های او باشد. شما می‌توانید براساس شغل افراد هدیه مناسبی را انتخاب کنید. یکی از مشاغل موجود حرفه برنامه‌نویسی است. براساس تقویم، روز ۱۳ سپتامبر را روز جهانی برنامه‌نویس نام‌گذاری کرده‌اند. شما می‌توانید از این فرصت مناسب برای قدردانی از زحمات عزیزان برنامه‌نویس خود هدیه مناسبی را خریداری کنید. ما در این مقاله قصد داریم لیستی از ایده‌های مختلف برای انتخاب کادوی روز برنامه‌نویس را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم تا بتوانید با توجه به سلیقه و بودجه خود مناسب‌ترین هدیه را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:  بهترین ایده ها برای هدیه روز دانشجو

هدایا برای یک برنامه‌نویس

 • برنامه‌نویس‌ها به چه چیز علاقه دارند

انتخاب هدیه برای مهندس کامپیوتر کار چندان ساده‌ای به نظر نمی‌آید؛ چراکه معمولاً آن‌ها زمان زیادی را با کامپیوتر صرف می‌کنند و کمتر با دیگران در تعامل هستند؛ از این‌رو برنامه‌نویسان علایق و سلایق خاصی دارند که شما می‌توانید براساس سلیقه و نیاز آن‌ها اقدام به خرید هدیه روز برنامه‌نویس کنید.

 • هدایا برای یک برنامه‌نویس

امروزه در بازار و شبکه‌های مجازی به‌دلیل مناسبت‌های خاص، انواع مختلفی از هدیه تبلیغاتی را به مردم معرفی می‌کنند. شما باید با در نظر گرفتن شرایط فرد هدیه‌گیرنده هدیه مناسبی را برای او انتخاب کنید. برخی از هدایای روز برنامه‌نویس عبارت‌اند از:

 1. کیبوردهای ارگونومیک و مکانیکی

برنامه‌نویسان در طول روز زمان زیادی را به‌کمک انگشتان خود صرف برنامه‌نویسی و کدگذاری می‌کنند؛ از این‌رو یک صفحه کیبورد ارگونومیک و مکانیکی، ایده‌ای عالی برای هدیه روز برنامه‌نویس محسوب می‌شود. درواقع یک صفحه کلید لمسی و دقیق به برنامه‌نویسان کمک می‌کند کار خود را به‌سرعت و بهینه انجام دهند. همچنین کیبوردهای ارگونومیک و مکانیکی در درازمدت از مچ دست و انگشتان آن‌ها محافظت می‌کند.

کیبورد هدیه برای برنامه نویس

ست کیبورد و موس بلوتوثی

 1. ماوس یا ترکپد

اگر بخواهیم به یک هدیه تبلیغاتی خاص در میان گزینه‌های بازار اشاره کنیم، می‌توان ماوس یا ترک‌پد را نام برد. برنامه‌نویسان از این گونه لوازم جانبی مربوط به حرفه خود استقبال زیادی می‌کنند.

 1. هدفون حذف نویز

هدفون حذف‌کننده نویز کادوی جذابی برای روز برنامه‌نویس به شمار می‌آید؛ چراکه به برنامه‌نویسان کمک می‌کند موسیقی‌های مورد علاقه خود را در آرامش گوش دهند یا هنگام انجام فعالیت تمرکز بیشتری باشند.

هدیه روز برنامه نویس

هدفون قرمز و طوسی تبلیغاتی

 1. هارد دیسک بک‌آپ

یکی از موارد حیاتی برای برنامه‌نویسان گرفتن بک‌آپ از اطلاعات است. شما می‌توانید با خرید یک هارد دیسک بک‌آپ به‌عنوان کادوی روز برنامه‌نویس، عزیزان برنامه‌نویس خود را غافلگیر و خوشحال کنید.

 1. مانیتور اضافی

بسیاری از برنامه‌نویس‌ها برای آنکه بتوانند دقیق‌تر و راحت‌تر کار خود را انجام دهند، به مانیتورهای اضافی نیاز دارند؛ بنابراین خرید یک مانیتور باکیفیت به‌عنوان کادوی روز برنامه‌نویس، گزینه بسیار جذابی برای این افراد خواهد بود.

 1. نرم‌افزار ویرایشگر متن یا IDE

یکی از ابزارهای ضروری برای تمام برنامه‌نویسان، نرم‌افزار ویرایشگر متن است. این نرم‌افزار کدزنی امکانات لازم را برای توسعه کدها فراهم می‌کند و برنامه‌نویسان به‌کمک آن می‌توانند کدهای خود را دی‌باگ کنند؛ بنابراین خرید نرم‌افزار ویرایشگر متن به‌عنوان یک هدیه برای مهندس کامپیوتر ایده بسیار خوبی خواهد بود.

 1. نرم‌افزارهای مدیریت رمزها

اغلب برنامه‌نویس‌ها در کار خود از رمزهای عبور متعددی استفاده می‌کنند؛ بنابراین مدیریت این رمزها از اهمیت بالایی برخوردار است و این دسته از افراد باید از رمزهای عبور امن و پیچیده‌ای استفاده کنند. شما می‌توانید با خرید نرم‌افزارهای مدیریت رمزها به‌عنوان کادوی روز برنامه‌نویس عزیزان خود را خوشحال کنید.

 1. ابزارهای مدیریت زمان و تمرکز

یکی از المان‌های مهم برای برنامه‌نویس‌ها مدیریت زمان است. برنامه‌نویس‌ها به‌دلیل حجم کاری زیاد، باید زمان خود را مدیریت کنند و در حین کار تمرکز خود را از دست ندهند؛ بنابراین برای کادوی روز برنامه‌نویس، ابزارهای مدیریت زمان و تمرکز را می‌توان نام برد.

 1. خرید دوره‌های آنلاین برنامه‌نویسی

برنامه‌نویس‌ها همواره با پشت‌کار خود علاقه‌مند به افزایش مهارت‌های حرفه‌ای هستند؛ از این‌رو یکی از ایده‌های خوب برای هدیه روز برنامه‌نویس خرید دوره‌های آنلاین برنامه‌نویسی است.

 • برد رزبری پای

این برد یک برد ارزان قیمت محسوب می‌شود که برنامه‌نویس‌ها از آن برای انجام کارهای سبک و کوچک کامپیوتری استفاده می‌کنند. شما می‌توانید این هدیه خاص را به همراه لوازم جانبی آن مانند منبع تغذیه، کارت حافظه SD و رابط مخصوص USB تهیه کنید. این برد توانایی اجرای برنامه‌های نوشته‌شده را دارد. برنامه‌نویس‌ها می‌توانند برد رزبری پای را به مانیتور یا تلویزیون، دوربین و کنسول بازی نیز متصل کنند.

 • آردوینو

آردوینو پلتفرمی منبع‌باز است که قطعات الکترونیکی و مدارهای مختلفی دارد. از آردینو برای انجام کارهای کدگذاری استفاده می‌شود. پلتفرم آردینو معمولاً برای پروژه‌های مبتنی بر سخت‌افزار کاربرد دارد؛ درحالی‌که برد رزبری پای بیشتر برای پروژه‌های مبتنی بر نرم‌افزار استفاده می‌شود.

 • عینک‌های کامپیوتری

برخی برنامه‌نویس‌ها الگوی خواب منظمی ندارند؛ چراکه نور آبی منتشرشده از مانیتور کامپیوتر بر تولید ملاتونین اثر می‌گذارد و الگوی خواب آن‌ها را مختل می‌کند؛ از این‌رو عینک مخصوص کامپیوتر هدیه مدیریتی نفیس برای مهندسان کامپیوتر محسوب می‌شود و بسیار کاربردی و مفید است.

 • لامپ نوردرمانی

بیشتر برنامه‌نویسان به‌دلیل مشغله کاری زیاد از نور آفتاب بهره کافی نمی‌برند که این موضوع می‌تواند منجر به مشکلات افسردگی فصلی شود. لامپ‌های نوردرمانی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند نور خورشید را شبیه‌سازی کنند؛ بنابراین این وسیله به برنامه‌نویس‌ها کمک می‌کند تا از مزایای نور خورشید بهره‌مند شوند.

 • چای‌ساز یا قهوه‌ساز

چای‌ساز یا قهوه‌ساز به‌عنوان کادو روز برنامه‌نویس گزینه‌ای بسیار عالی به شمار می‌آید؛ چراکه اغلب برنامه‌نویسان در طول ساعات کاری خود برای رفع خستگی و افزایش انرژی به نوشیدن چای یا قهوه عادت دارند؛ بنابراین شما می‌توانید با خرید یک چای‌ساز یا قهوه‌ساز آرامش بیشتری را برای عزیزان برنامه‌نویس خود فراهم آورید.

ست قهوه هدیه برای برنامه نویس

ست قهوه کاربردی

 • کیف لپتاپ

معمولاً افراد برنامه‌نویس، برنامه‌ها و پروژه‌های خود را روی لپ‌تاپ ذخیره می‌کنند؛ از این‌رو همواره لپ‌تاپ خود را به همراه دارند. شما می‌توانید با خرید یک کیف لپ‌تاپ باکیفیت، هدیه فوق‌العاده‌ای را به‌عنوان کادوی روز برنامه‌نویس به آن‌ها تقدیم کنید.

کیف لپتاپ تبلیغاتی

کیف لپتاپی سه کاره برزنتی

 • میز ایستاده

افراد برنامه‌نویس ساعات زیادی از روز را پشت میز کامپیوتر می‌نشینند که این امر می‌تواند اثرات مخرب زیادی روی ستون فقرات آن‌ها داشته باشد. شما می‌توانید با خرید یک میز ایستاده که قابلیت تنظیم ارتفاع دارد، عزیزان برنامه‌نویس خود را غافلگیر کنید.

برنامه‌نویس‌ها به چه چیز علاقه دارند

اگر قصد خرید هدیه برای روز برنامه‌نویس دارید، باید در نظر داشته باشید این افراد روزانه چندین ساعت را صرف برنامه‌نویسی، کدگذاری و توسعه مهارت‌های حرفه‌ای خود می‌کنند؛ بنابراین هدیه شما باید یکی از این ویژگی‌ها را داشته باشد: برای آن‌ها فرایند انجام کارها را آسان‌تر کند، نوعی سرگرمی باشد یا اینکه هدیه خریداری‌شده برای آن‌ها آموزنده باشد. درحقیقت اگر می‌خواهید علاقه و نهایت قدرشناسی خود را به افراد برنامه‌نویس نشان دهید، باید موارد ذکرشده را رعایت کنید. از طرفی صرف‌نظر از موارد بالا، برخی از برنامه‌نویس‌ها علایق متفاوتی دارند که شما می‌توانید متناسب با سلیقه آن‌ها هدیه مناسبی را خریداری کنید.

با توجه به اینکه ابزار کار هر نوع شغلی می‌تواند ایده مناسبی برای انتخاب هدیه به افراد شاغل در آن حرفه باشد، اما گاهی اوقات خرید هدایای متفاوت می‌تواند عزیزان ما را خوشحال و غافلگیر کند. معمولاً برنامه‌نویسان علاقه زیادی به ابزار کار خود دارند، اما در این میان هدایای زیر می‌توانند گزینه‌های مناسبی به‌عنوان هدیه برای مهندس کامپیوتر باشند: ماگ‌های حرارتی، ساعت مچی، کوسن صندلی، استیکر لپ‌تاپ طرح برنامه‌نویسی، فیجت ضد استرس، سورس کد، تیشرت سفارشی طرح برنامه‌نویسی، ماساژور دستی، تابلو سه‌بعدی، طاقچه مجازی، جاشمعی، گیاهان طبیعی تزیینی، کارت هدیه ارز دیجیتال، کتاب‌های برنامه‌نویسی، خرید اشتراک در سایت‌های آموزشی، شکلات سفارشی، دستگاه موکاپات، اکسسوری‌های دیجیتال، تایمرهای شنی، بسته‌های ساخت ربات، مت یوگا، کوله پشتی و دفترچه‌های طرح برنامه‌نویسی.

بیشتر بخوانید:  بهترین کادو روز کارمند

سخن پایانی

برنامه‌نویس‌ها افرادی هستند که فرایند نوشتن اشکال‌زدایی و نگهداری کد منبع برنامه کامپیوتر را انجام می‌دهند؛ به عبارت دیگر آن‌ها افراد اهل علم و تفکر هستند که زمان زیادی از ساعات کاری خود را صرف نوشتن برنامه‌های مختلف می‌کنند؛ از این‌رو ضروری است به پاس قدردانی از زحمات این عزیزان هدایای شایسته‌ای را به‌عنوان کادوی روز برنامه‌نویس خریداری کنیم. در حالت کلی باید دقت داشته باشید برنامه‌نویس‌ها معمولاً افراد فنی هستند؛ بنابراین اگر از سلیقه آن‌ها اطلاع ندارید، انتخاب هدیه متناسب با شغل آنان می‌تواند گزینه مناسبی باشد. ما در این مقاله به ایده‌های مختلفی برای هدیه روز برنامه‌نویس اشاره کردیم. شما می‌توانید با توجه به علاقه فرد هدیه‌گیرنده هدیه زیبا و شایسته‌ای را انتخاب کنید. درنهایت امیدواریم مطالب ارائه‌شده برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. از همراهی شما بسیار سپاسگزاریم.