در این مقاله قصد داریم در مورد 5 مزیت بزرگ استفاده از هدایای تبلیغاتی به عنوان یک تاکتیک بازاریابی برای کسب وکارهای کوچک صحبت کنیم.بر اساس مطالعات انجام شده، 52 درصد افراد معتقدند برداشت آنها از یک شرکت بعد از دریافت هدایای تبیلغاتی مثبت تر می شود. تقریبا 50 از این افراد به صورت روزانه از این محصولات استفاده می کنند.

پنج مزیت هدایای تبلیغاتی :

1. افزایش به رسمیت شناختن برند
هدف کسب وکارهای کوچک و بزرگ اغلب شناخته شدن برند است. چگونه می توانید برند را خود را در میان رقبا متمایز سازید و در ذهن مشتریان فعلی و احتمالی ماندگار شوید؟ یک روش برای رسیدن به این هدف، خلاق بودن در شیوه های بازاریابی است. هدایای تبلیغاتی به عنوان یک ابزار ساده کمک می کند آگاهی از برند برای کسب و کارهای کوچک افزایش پیدا کند. با شخصی سازی آیتم هایی که مشتری می تواند از آن در زندگی روزمره خود استفاده کند، قادر خواهید بود کسب وکار کوچک خود را همیشه در ذهن افراد نگه دارید.

2.توسعه بیشتر با هزینه های اندک:
با کمبود بودجه؛ انتخاب شیوه بازاریابی که واقعا مفید بوده و برای کسب وکار شما مناسب باشد بسیار دشوار است. در این میان استفاده از هدایای تبلیغاتی یک سرمایه گذاری بزرگ محسوب می شود. به خاطر داشته باشید که یک هدیه کوچک می تواند وفاداری مشتری را بیشتر کند.اگر صاحب یک کسب وکار کوچک هستید، بهترین راه برای تشکر از مشتریان، استفاده از هدایای تبلیغاتی است.

3. کارت ویزیت جایگزین:
با اینکه کارت های ویزیت همیشه یک جزء اصلی کسب وکارهای با ارزش بوده است اما محصولات تبلیغاتی نیز یک روش سرگرم کننده و خلاق برای نشان دادن اطلاعات تماس محسوب می شود. به جای اینکه تنها کارت ویزیت خود را در اختیار مشتری قرار دهید سعی کنید اطلاعات تماس و سایر اطلاعات مورد نیاز را بر روی محصولات و هدایای تبلیغاتی درج نمایید. اگر صاحب یک شرکت کامپیوتری هستید و تنها رایانه های افراد را تعمیر می کنید،کارت ویزیت و یک فلش مموری به مشتریان خود هدیه دهید.

بیشتر بخوانید:  با هدایای تبلیغاتی مدرن از رقبا جلو بزنید

4.ملموس بودن:
زمانی که صحبت از بازاریابی برای کسب وکار شما به میان می اید، مسئله دیگری که باید همیشه به خاطر داشته باشید تکرار قرار گرفتن افراد در معرض کسب وکار شماست. چگونه می توانید با صرف هزینه های اندک، مشتریان را از کاری که می کنید آگاه سازید و همیشه جلوی چشمشان باشید؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است . به این فکر کنید که مشتریانتان دوست دارند از چه آیتم هایی در اطراف خود استفاده کنند. اگر یک رستوران یا کافی شاپ دارید به فکر یک دربازکن باشید.

5.پلتفرم بازاریابی قدرتمند:

نمونه کارهای بازاریابی شما چگونه است؟ اگر مجبور باشید بین خوردن پیتزا در هفته یا خوردن غذاهای مختلف یکی را انتخاب کنید، انتخاب شما چه چیزی خواهد بود؟ فکر می کنم بیشتر افراد تنوع را دوست دارند. همین قانون را می توان در کسب و کارهای کوچک به کار برد. اگرچه داشتن یک محصول بازاریابی جالب بسیار مهم است اما تنوع نیز باید مد نظر قرار گیرد.