برای پاسخ به این سوال که «چرا هدایای تبلیغاتی یک سرمایه گذاری هوشمند برای کسب و کار شما هستند؟» در آغاز  سوالاتی را مطرح می‌کنیم که شاید ذهن شما که صاحب کسب و کار هستید را مشغول کرده باشد:

 • استفاده از هدایای تبلیغاتی برای کسب و کار من چه مزایایی دارد؟
 • چرا باید از اقلام تبلیغاتی لوکس برای مشتریان استفاده کنم؟
 • چگونه هدیۀ تبلیغاتی مناسب برای مخاطبان خود انتخاب کنیم؟
 • چگونه با دادن هدایا تبلیغاتی بازگشت سرمایه را در کسب و کار خود به حداکثر برسانم؟

برای پاسخ به این سوال‌ها تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از هدایای تبلیغاتی برای کسب و کار

بسیاری از کسب و کارها همواره در معرض رقابت فشرده با برندهای دیگر قرار دارند که هدایای تبلیغاتی بهتری را به مشتریان ارائه دهند. هیچ کس نمی‌تواند انکار کند که این یک استراتژی تبلیغاتی موفق، کلید موفقیت و بقای کسب و کار در مقابل رقبا است. با پیشرفت‌های چشمگیر در فناوری و تکنولوژی، کسب و کارها سعی در ارائه بهترین محصولات و خدمات به مشتریان خود دارند.

بنابراین استفاده از هدیه تبلیغاتی به عنوان یکی از روش‌های محبوب برای برندسازی و جلب توجه مشتریان برای افزایش فروش و رشد سریع کسب و کار محسوب می‌شود.

استفاده از هدایای تبلیغاتی می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند تا فروش بیشتری داشته و بازگشت سرمایه بهتری را تجربه کنید، زیرا این محصولات به عنوان یک ابزار مؤثر برای تبلیغ برند تجاری شناخته شده هستند. اگر هدف شما گسترش کسب و کار یا ایجاد ارتباط نزدیک با مشتریانتان است، لازم است که اقلام تبلیغاتی را به عنوان بخشی اساسی از کمپین تبلیغاتی خود در نظر بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید تا، 7 مزیت از استفاده از این نوع هدایا برای برندسازی کسب و کارتان را ذکر کنیم:

 1. افزایش دیده شدن برند

اقلام تبلیغاتی فرصتی عالی برای بازاریابی محصولات و خدمات شما با هزینه و تلاش اندک فراهم می‌کنند، زیرا این‌ها به شما اجازه می‌دهند تا پیام تبلیغاتی خود را به صورت روزانه و مستقیم به قشرهای مختلف مخاطبان خود منتقل کنید. برخی از این هدایا شامل دسته‌بندی اشیا تبلیغاتی نفیس، مناسبتی، کاربردی، خاص، لاکچری، خلاقانه، مسی، چوبی، بتنی و … هستند. وقتی یک مشتری لوگوی شما را بر روی این محصولات مشاهده می‌کند، به سرعت می‌تواند برند شما را تشخیص دهد، زیرا این محصولات روزمره استفاده می‌شوند و در دید مشتریان قرار می‌گیرند.

دیده شدن برند با هدایای تبلیغاتی

 1. حفظ مشتری

وفاداری مشتریان به کسب و کار شما معمولاً بیشتر از ارائه محصولات و خدمات عالی به آنها است. برای اینکه مردم محصولات شما را بخرند شما باید دلیل واقعی داشته باشید.

بیشتر بخوانید:  جذاب‌ترین پیشنهادات هدیه رسمی برای خانم ها

اشتراک‌گذاری هدایای تبلیغاتی با مشتریان، یک مزیت رقابتی برای شما نیز محسوب می‌شود، زیرا این اقلام فرصتی را برای مشتریانتان فراهم می‌آورند تا برند شما را نسبت به رقیب انتخاب کنند.

بنابراین، چه به عنوان یک کسب و کار بزرگ و پرسود یا یک استارتاپ جدید، استفاده از محصولات تبلیغاتی به شما کمک می‌کند تا با افزایش فرصت‌های حفظ مشتری، رشد و توسعه کسب و کار خود را سرعت ببخشید.

 1. سرنخ دادن

از آنجایی که صاحبان کسب و کارها در صدد این هستند که راه های مختلفی را برای تولید سرنخ امتحان کنند تا بتوانند رضایت مشتری را جلب کنند و در بیشتر مواقع با شکست روبرو می‌شوند. پس استفاده از اقلام تبلیغاتی راهی مناسب برای تولید سرنخ‌های با کیفیتی است که به بهبود بازگشت سرمایه شما کمک خواهد کرد. از طرفی با این کار می‌توانید مشتریان بالقوه را به مشتریان وفادار خود تبدیل کنید.

 1. ایجاد ارتباط سالم با مشتری

اگر شما برای ایجاد و برقراری پیوندهای قوی با مشتریان هدف خود وقت گذاشته و تلاش کنید، آن‌ها هم برند شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی خواهند کرد و در نهایت این باعث می‌شود که شما برای خود جایگاه و اعتبار در میان افراد بیشتری کسب کنید.

 1. ایجاد حس اعتماد به نفس

گاهی اوقات مشتری زمانی که با یک برند مواجه می‌شود حس شک و تردید دارد اما هنگامی که مخاطب محبوبیت برند شما را در میان افراد تشخیص می‌دهد این باعث می‌شود که تمایل بیشتری برای برقراری با برند کسب و کار شما داشته باشد که ماحصل آن افزایش حس اعتماد به برند شما خواهد بود.

افزایش اعتماد برند با هدایای تبلیغاتی

 1. ایجاد مزیت رقابتی

از آنجایی که هدایای تبلیغاتی بسیار گسترده و متنوع و منحصر به فرد هستند شما باید برای انتخاب محصول موردنظر و مرتبط با کسب و کارتان حساسیت بیشتری خرج کنید تا بتوانید حس تمایز را در مشتری یا مخاطب خود در کنار رقبایتان ایجاد کنید. با این کار مشتری شما احساس تمایز پیدا می‌کند و از طرف دیگر شانس بیشتری را  برای پیشی گرفتن از رقبایتان خواهید داشت.

 1. ایجاد ذهنیت مثبت در بلند مدت برای برند

آن دسته از اقلام تبلیغاتی که یک تصویر مثبتی از برند در ذهن مخاطب ایجاد می‌کنند باعث می‌شود ک نظرات مشتریان شما را نیز در طول سال‌ها شکل بگیرد. پس قرار گرفتن برند شما در معرض دید مخاطبان شما چیزی فراتر از سایر اهدافتان باید باشد.

بیشتر بخوانید:  ۱۲ اردیبهشت روز معلم

در نتیجه هدایا و گیفت‌های تبلیغاتی نه تنها برای مشتریان ارزشمند هستند بلکه باعث افزایش شناخت برند شما شده و وفاداری مشتری را نیز ایجاد می‌کنند.

ایده های خلاقانه هدایای تبلیغاتی

یکی از نشانه‌های اهمیت به مشتریان، اهدای هدایا تبلیغاتی خلاقانه است و همچنین می‌توانند به‌عنوان یک ابزار بازاریابی موثر برای افزایش آگاهی از برند کسب و کار شما و برقراری ارتباط با مشتریان استفاده شوند. از طرفی هدایای شخصی‌سازی شده، یکی از بهترین و خلاقانه‌ترین راه‌ها برای نشان دادن اهمیت به مشتریانتان است که این هدایا می‌توانند نام، نام خانوادگی، یا حتی یک پیام شخصی را روی خود داشته باشند.

برای مشاهده هدایای تبلیغاتی خلاقانه می‌توانید در این بخش سایت به دنبال بهترین هدیه برای مخاطب خود باشید، تا علاوه بر تجربه‌ای لذت‌بخش، بهترین اقلام تبلیغاتی خلاقانه را انتخاب کنید.

هدایای تبلیغاتی خلاقانه

هدایای تبلیغاتی لوکس و اثر ماندگار آنها

از آنجایی که یک هدیه تبلیغاتی لوکس از مواد درجه یک و با کیفیت بهتری ساخته می‌شود و همچنین طراحی منحصر بفردی دارد، پس از معرفی برند ارزش بیشتری برای آن برند ایجاد می‌کند و در نهایت توجه مشتریان را به خود جلب خواهد کرد. از طرفی این نوع هدایا به دلیل مواردی که ذکر شد اثر ماندگاری نیز برای هر فرد خواهد داشت.

زمانی که مخاطبان شما از یک هدیه تبلیغاتی لوکس برند شما استفاده می‌کنند، احتمال خرید مجدد از این برند افزایش می‌یابد و می‌توان گفت فرد با یادآوری برند نمادی از ارزش و اعتبار برند را نیز به خاطر خود می‌آورد و این تصویری مثبت و ماندگار از برند خواهد بود. از این رو، استفاده از هدایای تبلیغاتی لوکس برای ایجاد اثر ماندگار و تقویت ارتباط با مشتریان را نیز می‌توان یک استراتژی مؤثر در بازاریابی به حساب آورد.

چگونه هدایای تبلیغاتی مناسب برای مخاطبان خود انتخاب کنیم؟

هر کسب و کاری برای انتخاب بهترین هدیه تبلیغاتی برای مخاطب خود باید موارد مهمی را در نظر بگیرد، زیرا آن هدیه علاوه بر این که نمایندۀ برند شماست یک نوع سرمایه‌گذاری هوشمند هم بوده و در صورت جلب توجه مخاطب شما منجر به بازگشت سرمایه به کسب و کارتان خواهد بود.

پس در گام اول باید مشتریان خود را بشناسید و با در نظر گرفتن علایق و سلایق آن‌ها بتوانید بهترین هدیۀ موردپسند و کاربردی برای مخاطب خود انتخاب کنید.

گام بعدی این است که شما هدیۀ تبلیغاتی خود را در کجا و در چه شرایطی و با چه هدفی به دست مشتری خود می‎‌رسانید. مثلا اگر هدیه‌ای شکستنی را برای شهر دور ارسال می‌کنید حتما باید در بسته‌بندی مناسبی ارسال کنید تا در مسیر دچار شکستگی نشده و در برابر ضرب‌های احتمالی هدیۀ شما از بین نرود زیرا این مسئله تاثیر بسزایی در احساسات مخاطب خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:  بهترین هدایای تبلیغاتی با بیشترین میزان تاثیرگذاری

گام آخر انتخاب هدیه‌ای با ارزش و با کیفیت بالا برای مشتری است. هر مخاطبی هنگام دریافت هدیه تمامی جزئیات آن را زیر ذره بین خود قرار می‌دهد. برای اینکه بتوانید بهترین و مناسب‌ترین هدیه را برای مخاطبتان انتخاب کنید می‌توانید با همکاران ما در نوبل گیفت تماس گرفته و مشاوره بگیرید.

انتخاب هدایای مناسب مخاطبان

به حداکثر رساندن بازگشت سرمایه هدایای تبلیغاتی

زمانی که شما به عنوان صاحب شرکت یا کسب و کاری تصمیم می‌گیرید که به مخاطبان و مشتریان خود اقلام تبلیغاتی هدیه دهید باید بدانید که این کار علی رغم اینکه سرمایه‌گذاری هوشمند برای کسب و کارتان است بلکه برای شما بازگشت سرمایه هم خواهد داشت.

دادن هدایا به مشتریان به دلایل زیر باعث بازگشت سرمایه در کسب و کار شما خواهد شد:

 • افزایش آگاهی از برند
 • تحریک مشتریان به خرید مجدد
 • تقویت روابط با مشتریان
 • ترویج وفاداری مشتریان
 • ارتقای شناخت برند

ارائۀ این نوع هدایا با شخصی‌سازی شده و استفاده از از ایده‌های خلاقانه، رونق بیشتری به کسب و کارتا خواهد بخشد و در نتیجه موجب افزایش فروش و سودآوری می‌گردد.

هدایای تبلیغاتی منحصر به فرد و با کیفیت را کجا پیدا کنیم؟

هدایا و یا اقلام تبلیغاتی به عنوان ابزارهایی که نیازهای مشتریان را برآورده می‌کنند و احساس مثبتی را نسبت به برند ایجاد می‌کنند، برای هر کسب و کار اساسی هستند. اما در حقیقت این هدایا در ابتدا باید نیازهای مشتریان را رفع کرده و علاوه بر آن با کسب و کارتان هماهنگی لازم را داشته باشند تا نه تنها اثربخشی آن‌ها افزایش یابد بلکه باعث بوجود آمدن حس ماندگار در ذهن مخاطبان شود.

برای پاسخ به سوال تیتر این بخش پیشنهاد ما فروشگاه هدایای تبلیغاتی نوبل گیفت است زیرا نه تنها دایرۀ وسیعی از انواع هدایا و اقلام تبلیغاتی را در دل خود جای داده بلکه همکاران ما آماده هستند تا به شما در انتخاب بهترین هدیۀ تبلیغاتی برای مشتریانتان شما را راهنمایی کنند تا شما بتوانید با سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر هوشمندانه، بیشترین بازدهی و بازگشت سرمایه را در کسب و کارتان تجربه کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و برای ثبت سفارش هدایای متناسب با کسب و کار خود ما در فروشگاه هدایای تبلیغاتی نوبل گیفت 02191009310 در کنار شما خواهیم بود.