در سال‌های اخیر چاپ پرچم در معرفی بسیاری از کسب‌وکارها رونق چشمگیری داشته است؛ از این‌‌رو معمولاً بیشتر کسب و کارهای صنعتی، تولیدی و… از انواع مختلف پرچم‌های تبلیغاتی برای معرفی بهتر برند یا خدمات مجموعه خود استفاده می‌کنند. البته هرکدام از انواع پرچم‌ها کارکردهای متفاوتی دارند و چنانچه از هرکدام از آن‌ها در جای درستی استفاده نشود، قطعاً نتیجه مطلوبی ندارند. برای مثال، چاپ پرچم نمایشگاهی ویژگی‌ها و کارکرد خاص خود را دارد. چنانچه این پرچم در مکان مناسب استفاده نشود، نمی‌تواند نقش مؤثری در برندسازی و تبلیغات و فروش ایفا کند. در این مقاله ابتدا انواع پرچم‌های تبلیغاتی معرفی و توضیحات لازم درباره هرکدام از آن‌ها بیان می‌شود. سپس کاربردهای چاپ پرچم تبلیغاتی و درنهایت مزایای چاپ پرچم نمایشگاهی توضیح داده خواهد شد.

بیشتر بخوانید:  منحصر به فردترین هدیه فرهنگی

انواع چاپ پرچم تبلیغاتی

چاپ پرچم تبلیغاتی در سال‌های اخیر بسیار شایع شده است و با توجه به نیاز مردم انواع مختلفی از این پرچم‌ها در مکان‌های مختلف استفاده می‌شوند. انواع پرچم‌های تبلیغاتی با توجه به کارکردهای آن‌ها عبارت‌اند از:

پرچم رومیزی تبلیغاتی

چاپ پرچم رومیزی تبلیغاتی یکی از مرسوم‌ترین انواع تبلیغات در هر کسب و کاری است. معمولاً پرچم‌های تبلیغاتی رومیزی با توجه به نما و شکل ظاهری بسیار زودتر از سایر وسایل تبلیغاتی در چشم مخاطبان جای می‌گیرند. این نوع از پرچم‌های تبلیغاتی بهترین گزینه برای قرار گرفتن در جاهای مختلف هر شرکتی هستند.

البته مهم‌ترین و اصلی‌ترین جایگاه این پرچم‌ها روی میز اداری کارمندان یک شرکت است. برخی شرکت‌ها از انواع پرچم تبلیغاتی رومیزی تنها برای میز مدیر عامل مجموعه استفاده می‌کنند، اما معمولاً شرکت‌های بزرگ‌تر و شرکت‌هایی که با بازاریابی و سبک آن آشنایی بیشتری دارند، از ایده چاپ پرچم تبلیغاتی رومیزی برای استفاده روی میز کارکنان شرکت استفاده می‌کنند.

درواقع وجود انواع پرچم تبلیغاتی روی میز کارکنان یک اداره، ناخودآگاه حس خوبی درون مراجعه‌کنندگان ایجاد می‌کند؛ به عبارت دیگر می‌توان گفت وجود این نوع پرچم‌ها روی میز کارکنان، برای ارباب رجوع‌ها اعتمادسازی می‌کند؛ از این‌رو از نقش و اهمیت چاپ پرچم تبلیغاتی رومیزی نمی‌توان غافل ماند.

انواع پرچم‌های تبلیغاتی رومیزی در مجموعه نوبل گیفت تبلیغاتی از پارچه‌های ساتن مات یا براق تهیه می‌شوند؛ چراکه معمولاً رنگ‌پذیری جوهر روی این پارچه‌ها بسیار بیشتر از پارچه‌های دیگر است. پایه‌ای که برای پرچم‌های رومیزی تبلیغاتی در نظر گرفته می‌شود نیز از سنگ مرمر و استیل است که زیبایی خاصی دارند.

نوع رنگ، نوع نوشته و کوچکی و بزرگی چاپ، به سلیقه سفارش‌دهندگان برمی‌گردد. البته معمولاً رنگ پایه این نوع پرچم‌ها را سفید انتخاب می‌کنند. همچنین ابعاد پرچم تبلیغاتی رومیزی معمولاً 30 *20 است و می‌تواند یک‌رو یا دورو چاپ شود. این پرچم‌ها قابلیت شست‌وشو با مواد شوینده را دارند و پس از شست‌وشو نیز به هیچ عنوان تغییر رنگ و حالت نمی‌دهند.

انواع چاپ پرچم تبلیغاتی

پرچم تبلیغاتی تشریفات

این پرچم را می‌توان یکی از شکیل‌ترین کارهای تبلیغاتی در شرکت‌ها، نمایشگاه‌ها، کارخانه‌ها، مؤسسات، آموزشگاه‌ها و… دانست. این نوع از پرچم‌های تبلیغاتی دارای ابعاد 150*90 هستند و بیش از 2 متر ارتفاع دارند. جنس پارچه این نوع از پرچم‌های تبلیغاتی نیز از ساتن مات و براق اعلا و باکیفیت است.

جنس پایه‌ای که برای این نوع از پرچم‌ها استفاده می‌کنند از چدن یا سنگ است. میزان سنگینی پایه‌ها نیز به گونه‌ای تنظیم شده‌ است که توانایی نگهداری پرچم تبلیغاتی تشریفات را داشته باشد. ریشه‌های پرچم‌های تشریفات نیز معمولاً با توجه به سلیقه سفارش‌دهندگان در رنگ‌های مختلفی سفارش داده می‌شوند، اما معمولاً زیباتر است که هم‌رنگ با چاپ روی پرچم‌ها انتخاب شوند.

رنگ زمینه پرچم‌های تبلیغاتی تشریفات نیز در بیشتر مواقع، سفید است؛ چراکه کیفیت چاپ و نمایان بودن برند یا نوشته روی پرچم با این رنگ جلوه بیشتری خواهد داشت. بدیهی است هر چقدر جنس پارچه زمینه پرچم کیفیت بالاتری داشته باشد، رنگ‌پذیری بهتر و با سهولت بیشتری روی پرچم تبلیغاتی تشریفات انجام می‌شود.

پرچم اهتراز

پرچم اهتراز نیز نوع دیگری از انواع پرچم‌های تبلیغاتی است. البته کیفیت چاپ پرچم اهتراز در مقایسه با سایر پرچم‌های تبلیغاتی اهمیت بیشتری دارد؛ چراکه این نوع از پرچم‌ها را برای نصب در اماکن شهری و معابر استفاده می‌کنند و بیشتر در دید مردم قرار می‌گیرند؛ از این‌رو حساسیت بیشتری از انواع پرچم‌های تبلیغاتی دارند. ابعاد در نظر گرفته شده برای این نوع از پرچم‌های تبلیغاتی، 1*1،1*3، 1.5*9 است. جنس پارچه آن‌ها نیز ساتن براق و مات و باکیفیت است. این نوع از پرچم‌ها به‌دلیل نوع استفاده‌ای که دارند، بدون ریشه هستند. چاپ این پرچم می‌تواند بنا به خواست سفارش‌دهندگان یک‌رو یا دورو باشد.

پرچم‌های اهتراز برخلاف پرچم‌های رومیزی یا پرچم‌های تشریفات نیازی به پایه و میله ندارند و به‌صورت رولی آماده و به مشتریان تحویل داده می‌شوند؛ چراکه نوع نصب و کارایی این نوع از پرچم‌های تبلیغاتی از قبل مشخص هستند و تنها کافی است پرچم اهتراز در جایگاه معین آن‌ها نصب شوند. رنگ زمینه پرچم‌های اهتراز تبلیغاتی معمولاً سفید است، اما بنا به خواست سفارش‌دهندگان ممکن است رنگ‌های دیگری نیز به‌عنوان زمینه این پرچم‌ها انتخاب شوند.

پرچم بادبانی یا ساحلی

پرچم بادبانی یا ساحلی نیز یکی دیگر از انواع پرچم‌های تبلیغاتی است. چاپ این پرچم‌ها به‌دلیل زیبایی‌ یکی از بهترین گزینه‌ها برای تبلیغات فروشگاهی، مراکز خدماتی یا معرفی یک برند و محصول هستند. این نوع از پرچم‌ها رنگ‌بندی متعددی دارند و از طرفی دیگر امکان نقل و انتقال و جابه‌جایی آن‌ها به سهولت امکان‌پذیر است. همین موضوعات سبب جذابیت بیشتر این نوع از پرچم‌های تبلیغاتی شده است.

این پرچم‌ها معمولاً در ابعاد 2.5 متری (60 *250) یا 3 متری (65 *300) قابل سفارش هستند. پارچه‌ای که برای پرچم‌های ساحلی استفاده می‌شود از جنس راشل فلامنت مخصوص پرچم ساحلی است. برای چاپ پرچم ساحلی نیز از روش چاپ دیجیتالی استفاده می‌شود. نوع چاپ این نوع پرچم‌ها بنا به خواست سفارش‌دهندگان می‌تواند یکرو یا دورو باشد که مسلماً همین موضوع در قیمت این نوع از پرچم‌ها تأثیر می‌گذارد. پرچم‌های بادبانی یا ساحلی نیز روی پایه‌های فلزی یا گرانول قرار می‌گیرند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قابلیت نگه ‌داشتن پرچم را داشته باشند.

پرچم رومیزی چندشاخه‌ای

یکی دیگر از انواع پرچم‌های تبلیغاتی، پرچم رومیزی چندشاخه است. چاپ پرچم چندشاخه معمولاً برای کنفرانس‌ها، همایش‌ها، سمینارها و… استفاده می‌شود. این پرچم‌ها از نظر شکل ظاهری شباهت بسیاری به پرچم‌های تبلیغاتی رومیزی دارند؛ با این تفاوت که این نوع پرچم‌ها از پایه چند شاخه می‌شوند و هرکدام از شاخه‌ها به یک پرچم خاص اختصاص پیدا می‌کند. جنس پایه‌ها از فلز یا سنگ مرمر سنگین است.

در بیشتر مواقع این نوع پرچم‌ها زمانی استفاده می‌شوند که بین دو یا چند شرکت از برندهای مختلف تفاهم‌نامه‌های همکاری امضا می‌شود. همچنین شرکت‌های مزبور قصد دارند در همایش‌ها و جلسات مشترک این تفاهم‌نامه را به شیوه‌ای خاص به سایر افراد نیز اعلام کنند.

جنس پارچه به کار رفته در این نوع پرچم‌ها نیز معمولاً ساتن مات و براق است و ممکن است از نوع ریشه‌دار یا بدون ریشه باشند. این موضوع کاملاً سلیقه‌ای است، اما معمولاً برای اینکه ریشه‌ها سبب شلوغی پرچم‌ها می‌شوند، بهتر است پرچم‌های چند شاخه از نوع برش لیزری بدون ریشه سفارش داده شوند.

پرچم رومیزی چندشاخه‌ای

پرچم تبلیغاتی T شکل

این پرچم تبلیغاتی نیز از دیگر انواع پرچم‌های تبلیغاتی است که طرفداران بی‌شماری دارد. چاپ پرچم T شکل، بهترین گزینه تبلیغاتی برای سالن‌های زیبایی و باشگاه‌ها محسوب می‌شود. پایه این نوع پرچم‌ها سنگی یا فلزی است. درواقع یک میله T شکل روی یک پایه سنگی یا فلزی قرار گرفته است و دو پرچم از دو طرف میله T شکل پرچم به‌صورت عمودی به اهتراز درمی‌آیند.

چاپ این پرچم شکل به‌دلیل شکل ظاهری خاص خود بیشتر از دیگر انواع پرچم‌ها جلب توجه می‌کند؛ از این‌رو از نظر بعد تبلیغاتی می‌تواند بسیار مؤثر باشد و در ذهن مخاطبان بیشتر نقش ببندد. جنس پارچه این نوع پرچم‌های تبلیغاتی از ساتن مات و براق است و معمولاً دارای برش لیزری و بدون ریشه هستند. رنگ‌بندی این نوع از پرچم‌ها کاملاً سلیقه‌ای و با توجه به برند، لوگو و عکسی که قرار است روی پرچم‌ها چاپ شود متفاوت خواهد بود.

پرچم مسابقات یا پرچم یادبود

پرچم یادبود یا به عبارتی دیگر پرچم مسابقات نوع دیگری از پرچم‌های تبلیغاتی و در زمره هدایای تبلیغاتی لاکچری محسوب می‌شوند. پرچم مسابقات در مواقعی چاپ می‌شود که قرار است مسابقات ورزشی بین ارگان‌ها در مناطق مختلف برگزار شود. وجود این پرچم‌ها در مسابقات ورزشی جلوه و حس و حال خاصی را به مسابقات ورزشی در حال برگزاری می‌دهد و یادبودی ماندگار برای شرکت‌کنندگان در مسابقات خواهد بود. جنس پارچه این نوع پرچم‌ها از ساتن مات و براق است و معمولاً هم از نوع ریشه‌دار انتخاب می‌شوند. رنگ ریشه با توجه به رنگ چاپ پرچم متغیر خواهد بود.

این پرچم‌ها روی پایه‌های فلزی، سنگی یا برنز قرار می‌گیرند و به‌صورت عمود نیز تهیه می‌شوند. البته سفارش‌دهندگان در چاپ پرچم یادبود یا پرچم مسابقات می‌توانند ایده‌های ذهنی خود را ترسیم کنند تا روی پرچم‌ها اجرا شود.

پرچم تبلیغاتی لیزری

یکی از جدیدترین انواع پرچم‌های تبلیغاتی که بسیار هم شایع شده پرچم‌های لیزری است. چاپ پرچم لیزری برای معرفی هر برند و کسب و کاری مناسب و کاربردی است. معمولاً نیز تنها لوگو و برند شرکت یا یک مجموعه روی آن‌ها چاپ می‌شود. این پرچم‌ها از نظر جنس پارچه، جنس پایه و… شباهت بسیاری به پرچم‌های رومیزی دارند، اما بدون ریشه هستند و لبه‌های آن‌ها برش لیزری خورده است.

کاربرد چاپ پرچم تبلیغاتی

از مهم‌ترین کاربردهای پرچم تبلیغاتی عبارت‌اند از:

نماد برند و کسب‌ و کار

یکی از مهم‌ترین کاربردهای این پرچم معرفی برند و کسب ‌و کار است. درواقع استفاده از این نوع پرچم‌ها در مکان‌های مختلف یک شرکت یا اداره، ناخودآگاه نوعی حس اعتماد را در مراجعه‌کنندگان به وجود می‌آورد و قطعاً پاسخ‌گوی برخی سؤالات اولیه مراجعه‌کنندگان خواهد بود.

همایش‌ها و سمینارها

یکی از کاربردهای چاپ پرچم تبلیغاتی در برگزاری همایش‌ها و سمینارهاست. معمولاً نام اشخاص سخنران یا نام گروهی که قصد سخنرانی و شرکت در همایش‌ها و سمینارها را دارند روی این پرچم‌های تبلیغاتی درج می‌شوند. این پرچم‌ها در سالن همایش و سمینارها جلوی درب ورودی یا کنار سن و استیج برگزاری جلسات قرار داده می‌شوند.

لابی هتل‌ها و رستوران‌ها

چاپ پرچم تبلیغاتی برای لابی هتل‌ها و رستوران‌ها نیز بسیار شایع است. معمولاً نام هتل یا رستوران به همراه شعار تبلیغاتی این مجموعه‌ها با لوگوی خاصی روی این پرچم‌ها درج می‌شوند. در رستوران‌ها و هتل‌ها نیز از انواع مختلف پرچم‌های تبلیغاتی در جاهای مختلف این مکان‌ها استفاده می‌کنند.

کاربرد چاپ پرچم تبلیغاتی

آموزشگاه‌ها و مراکز علمی

یکی دیگر از کاربردهای چاپ پرچم‌های تبلیغاتی در آموزشگاه‌ها و مراکز علمی است. معمولاً مراکز مهم علمی همچون دانشگاه‌ها لوگوهای مخصوصی دارند که با آن‌ها شناخته می‌شوند؛ از این‌رو برای نشان دادن این لوگو و تبلیغات بیشتر از پرچم‌های تبلیغاتی ایستاده رومیزی، لیزری و… در این مراکز استفاده می‌کنند.

میادین ورزشی و مسابقات رسمی

این مکان‌ها از دیگر جاهایی هستند که استفاده از پرچم‌های تبلیغاتی بیشترین کاربرد را در آن‌ها دارد. معمولاً جلوی درب ورزشگاه‌ها و استادیوم‌ها از انواع مختلف پرچم‌های تبلیغاتی تشریفات، بادبزنی و اهتراز استفاده می‌کنند. این پرچم‌ها هم جنبه تبلیغاتی دارند و هم نشان‌دهنده محل برگزاری مسابقات و اطلاعات مربوط به دوره‌های در حال برگزاری هستند. معمولاً پرچم‌های تبلیغاتی یادبود به شرکت‌کنندگان در مسابقات ورزشی اعطا می‌شوند.

فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌ها

از دیگر کاربردهای چاپ پرچم تبلیغاتی جلوی درب نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های تازه تأسیس است. معمولاً این نوع پرچم‌ها از نوع بادبانی هستند؛ چراکه جلوه زیباتری دارند. هدف از قرار دادن این نوع پرچم‌ها در این مکان‌ها تبلیغات و دعوت عموم مردم به‌منظور ورود به داخل فروشگاه و نمایشگاه برای خرید است.

گاهی هم در برخی فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های معتبر برای تبلیغات بیشتر، بعد از خرید محصولات نمایشگاه و یا فروشگاه، برخی هدایای نمایشگاهی را با برند نمایشگاه یا فروشگاه مورد نظر به خریداران هدیه می‌دهند.

مزایای چاپ پرچم نمایشگاهی

بارزترین مزایای این نمایشگاهی عبارت‌اند از:

قیمت مناسب

یکی از مهم‌ترین مزایای چاپ پرچم نمایشگاهی از سایر بنرها، پوسترها و… داشتن قیمت مناسب این نوع پرچم‌هاست. این پرچم‌ها با اینکه از نظر کارایی همان وظیفه بنرها، پلاکاردها و پوسترهای تبلیغاتی را انجام می‌دهند، قیمت مناسب‌تری از آن‌ها خواهند داشت.

حمل و نقل آسان

حمل و نقل آسان یکی دیگر از مزایای چاپ پرچم نمایشگاهی است. این پرچم‌ها وزن بالایی ندارند و به‌راحتی قابل نقل و انتقال هستند. از طرفی دیگر میله، پایه و خود پارچه پرچم‌ها قابلیت جدا شدن از یکدیگر را دارند و در کمترین زمان ممکن می‌توان دوباره آن‌ها را نصب کرد و در مکان مورد نظر قرار داد.

طول عمر بالا

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای چاپ پرچم نمایشگاهی، طول عمر بالای این پرچم‌هاست. این پرچم‌ها به‌دلیل جنسی که دارند در برابر عوامل بیرونی مقاوم هستند. همچنین در صورتی که به هر دلیلی کثیف شوند، به‌راحتی قابل شست‌وشو هستند؛ از این‌رو می‌توان در طول سال‌های متوالی از این پرچم‌ها استفاده کرد. درحالی‌که پوسترها و بنرها چنین قابلیتی ندارند و در بیشتر مواقع یک بار مصرف به حساب می‌آیند.

شخصی‌سازی

شخصی‌سازی را نیز می‌توان از دیگر مزایای چاپ پرچم نمایشگاهی محسوب کرد؛ به این معنا که دایره انتخاب نوع، مدل پرچم‌ها، رنگ، شکل ظاهری و… وجود دارد و سفارش‌دهندگان با توجه به طرح و رنگی که مدنظر دارند می‌توانند پرچم شخصی و منطبق با کسب و کار یا برند خود را سفارش دهند.

مزایای چاپ پرچم نمایشگاهی

سهولت و سرعت در تولید

از دیگر مزایای چاپ پرچم نمایشگاهی، سهولت و سرعت در آماده‌سازی این نوع پرچم‌هاست. معمولاً از زمان سفارش تا تحویل پرچم‌های تبلیغاتی به بیش از یک هفته تا 10 روز کاری زمان نیاز نیست؛ از این‌رو سفارش‌دهندگان نگرانی از جهت عدم آماده‌سازی پرچم‌ها برای مناسبت‌ها و تشریفات خود نخواهند داشت. چراکه‌ این پرچم‌ها برای آماده‌سازی به زمان طولانی نیاز ندارند.

تا این قسمت از مقاله انواع پرچم‌های تبلیغاتی معرفی شدند و کاربردها و مزایای آن‌ها بیان شد، اما نکته مهم کیفیت نوع چاپ در این نوع پرچم‌های تبلیغاتی است. نوبل گیفت مجموعه‌ای شناخته‌شده و معتبر است که در حوزه تولید انواع هدایای تبلیغاتی و چاپ پرچم تبلیغاتی در انواع و اقسام مختلف فعالیت می‌کند. چاپ پرچم نیز در این مجموعه با بهترین کیفیت و مقرون به ‌صرفه‌ترین قیمت قابل سفارش است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع پرچم‌های تبلیغاتی، استعلام قیمت، ثبت سفارش و… می‌توانید همه‌روزه از ساعت…. تا….. با شماره تلفن‌های…… تماس بگیرید تا کارشناسان مجموعه شما را راهنمایی کنند.

بیشتر بخوانید:  بهترین زمان خرید هدایای تبلیغاتی مختلف

سخن پایانی

در این مقاله با عنوان معرفی چاپ پرچم‌های مختلف برای کسب و کارهای متعدد، انواع پرچم‌های تبلیغاتی معرفی و کاربردهای هرکدام نیز بیان شدند. همچنین درباره مزایای چاپ پرچم نمایشگاهی نیز توضیحات نسبتاً مفصلی ارائه شد. با توجه به توضیحات ارائه‌شده می‌توان تشخیص داد هرکدام از انواع پرچم‌های تبلیغاتی برای چه مکانی مناسب و کاربردی هستند و می‌توانند بیشترین مزایا را داشته باشند؛ از این‌رو با در نظر گرفتن فاکتورهای گفته‌شده می‌توان با به کار بردن انواع پرچم‌های تبلیغاتی در جای مناسب، بهترین سود و بهره را از چاپ انواع پرچم‌های تبلیغاتی کسب کرد.